fot. flickr.com

Lech Poznań ponownie ukarany przez UEFA

Race odpalone przez kibiców stały się kolejnym powodem procesu dyscyplinarnego przeciwko Lechowi Poznań. Mistrzowie Polski tym razem zostali ukarani grzywną w wysokości ponad 160 tys. złotych.


Sprawa podjęta przez Europejską Federację Piłkarską dotyczy spotkania z FC Basel w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Kibice Kolejorza odpalili na INEA Stadionie środki pirotechniczne. Konsekwencje po raz kolejny poniesie klub, który musi zapłacić grzywną w wysokości przeszło 160 tys. złotych.

Wcześniej UEFA ukarała Lecha za przygotowaną przez nieliczną grupę kibiców flagę z napisem: „Legion Piła – krew naszej rasy”. Zamknięcie stadionu na jeden mecz w europejskich pucharach oraz wysoka grzywna były w ocenie klubu niewspółmierne w obliczu popełnionego przez kibiców wykroczenia. Mistrzowie Polski odwołali się od decyzji federacji, dzięki czemu wykonanie kary zostało wstrzymane. Najbliższy mecz Kolejorza w Lidze Europejskiej odbędzie się zatem z udziałem publiczności.

Przypomnijmy, że to nie koniec rozpraw toczonych przeciwko klubowi. Reakcję federacji wywoła najprawdopodobniej zachowanie kibiców Lecha w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Sport.RIRM

drukuj