WTA Cincinnati. Szybki koniec Agnieszki Radwańskiej

Nieprzyjemną dla polskich kibiców niespodziankę sprawiła Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem trzynastym Polka już na pierwszej rundzie zakończyła bowiem swój udział w turnieju WTA rozgrywanym w Cincinnati, ulegając Słowaczce Annie Schmiedlovej 6:4, 3:6, 1:6.


Pierwsza część spotkania nie zwiastowała jeszcze katastrofy. Co prawda początek należał do mniej doświadczonej Słowaczki, która pewnie utrzymując własne podanie oraz przełamując naszą tenisistkę objęła prowadzenie 4:2. Od tego momentu jednak na korcie rządziła już tylko jedna zawodniczka. Polka najpierw doprowadziła do remisu, gdy Schmiedlova wyrzuciła piłkę poza plac gry, by następnie triumfować w dwóch kolejnych gemach, kończąc seta asem serwisowym (6:4).

Prawdziwe kłopoty zapoczątkowane zostały wraz z nadejściem drugiej partii. Radwańska znów rozpoczęła nie najlepiej i już na starcie przegrywała 0:3. Dopiero za czwartym podejściem nawiązała walkę, rozstrzygając gema na przewagi, ale tym razem na odrobienie strat było za późno. Słowaczka, głównie dzięki znakomitemu serwisowi, bez większych problemów zapisała seta na swoją korzyść (3:6).

Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miała trzecia odsłona meczu, choć początek nie wskazywał na takie zakończenie. Isia zwyciężyła bowiem gema otwarcia, za sprawą ostrego krosa forhendowego wymuszającego błąd, na więcej jednak 20-letnia Słowaczka jej nie pozwoliła. Świetna gra przy siatce w połączeniu z doskonale funkcjonującym forhendem sprawiły ostatecznie, że Schmiedlowa wygrała sześć gemów z rzędu (1:6), a co za tym idzie – cały pojedynek.

Kolejną rywalką Słowaczki będzie Irina-Camelia Begu, która w dwóch setach pokonała Alize Cornet 6:4, 6:4.

***

Cincinnati (USA), kort twardy, I runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 13) – Anna Schmiedlova (Słowacja, Q) 6:4, 3:6, 1:6

Sport.RIRM

drukuj