WTA Lugano. Iga Świątek w półfinale!

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju rangi WTA na kortach ziemnych w szwajcarskim Lugano. Reprezentantka Polski w trzech setach pokonała Białorusinkę Wierę Łapko.

Dla niespełna osiemnastoletniej zawodniczki to życiowy sukces. Polka po raz pierwszy w karierze zagra bowiem w półfinale turnieju rangi WTA. Awans do najlepszej „czwórki” zmagań w Lugano wywalczyła po wyeliminowaniu nieco bardziej doświadczonej rywalki z Białorusi.

Po pierwszej odsłonie meczu bliżej wygranej była jednak Wiera Łapko, która w dziesiątym gemie wykorzystała trzecią piłkę setową (4:6) i tym samym objęła prowadzenie 1:0.

W drugiej partii Iga Świątek wzięła sprawy w swoje ręce. Urodzona w Warszawie tenisistka przy stanie 0:2 zapisała na swoim koncie cztery kolejne gemy, między innymi dwukrotnie przełamując Białorusinkę (4:2). W dalszej fazie seta poszła za ciosem i po efektownym returnie doprowadziła do remisu (6:4).

W decydującej części spotkania na korcie dominowała już tylko reprezentantka Polski. Kiedy w szóstym gemie po raz kolejny odebrała podanie rywalce, losy całego pojedynku były w zasadzie przesądzone. Mecz dobiegł końca, gdy Wiera Łapko posłała forhend daleko w aut (6:1).

W sobotę Iga Świątek o finał zmierzy się z Kristyną Pliskovą. Czeszka pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową 4:6, 6:3, 7:5.