French Open. Zdecydowane zwycięstwo Djokovicia nad Hurkaczem

Hubert Hurkacz wyraźnie przegrał w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa z turniejową „jedynką” Novakiem Djokoviciem 4:6, 2:6, 2:6. Serb był dużo lepszy i w kolejnym meczu zmierzy się ze Szwajcarem Henrim Laaksonenem.

Novak Djoković ma szansę na zdobycie nieklasycznego Wielkiego Szlema. W ubiegłym sezonie wygrał Wimbledon i US Open, a w styczniu okazał się najlepszy w Australian Open. W stolicy Francji postawił swój pierwszy krok do zwycięstwa w czwartym z rzędu turnieju wielkoszlemowym.

Serb wyszedł na kort skoncentrowany od samego początku i już w pierwszym gemie przełamał Polaka. Wypracowanej szybko przewagi nie oddał już do końca. Wręcz przeciwnie, szybko ją powiększył, bo już przy stanie 2:1 uzyskał kolejnego break pointa. Dodatkowo Hurkacz nie był zbyt pewny przy własnym podaniu i podwójny błąd zaważył na losach seta (6:4).

Polak starał się grać w drugiej partii agresywnie i nawiązać walkę z rywalem, ale Djoković był znakomicie dysponowany. W pełni kontrolował przebieg meczu i neutralizował wszelkie zapędy ofensywne polskiego tenisisty, wypychając go poza kort (6:2).

W trzecim secie na porażce zaważył przede wszystkim nieudany początek. Hurkacz ponownie szybko został przełamany i domino posypało się dalej (6:2). Pojedynek trwał nieco ponad 1,5 godziny.

Novak Djoković w drugiej rundzie, w czwartek, zmierzy się ze Szwajcarem Henrim Laaksonenem.