Wimbledon. Iga Świątek awansowała do drugiej rundy

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Liderka światowego rankingu tenisistek wygrała we wtorek z Chorwatką Janą Fett (6:0, 6:3). Teraz zmierzy się z Holenderką Lesley Pattinama Kerkhove.

Raszynianka w obecnym sezonie wygrała już sześć turniejów – w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie oraz wielkoszlemowy French Open w Paryżu. Co więcej, może się pochwalić serią 36 wygranych meczów z rzędu.

W starciu z 252. w rankingu Fett była zdecydowaną faworytką i pierwszy set przebiegł zgodnie z oczekiwaniami. Nieco kłopotów Polka miała na początku drugiej partii. Już w jej pierwszym gemie Chorwatka niespodziewanie przełamała Świątek, za co otrzymała prawdziwą owację. Po chwili raszynianka odpowiedziała, lecz dwa kolejne gemy padły łupem tenisistki z Bałkanów (3:1), która następnie mogła powiększyć prowadzenie, ale nie wykorzystała aż pięciu break pointów.

„To był mój pierwszy w sezonie mecz na korcie trawiastym i to nigdy nie jest łatwe. Na początku drugiego seta straciłam nieco koncentrację i rywalka szybko to wykorzystała” – przyznała Świątek w rozmowie na korcie.

Później jednak najwyżej rozstawiona zawodniczka odzyskała właściwy rytm. Wygrała pięć kolejnych gemów i zamknęła spotkanie w godzinę i 15 minut.

W poprzedniej edycji Wimbledonu Świątek dotarła do 1/8 finału. Natomiast w 2018 roku wygrała jego juniorską edycję.

Jej kolejna rywalka, Pattinama Kerkhove, w głównej drabince znalazła się po wycofaniu się Danki Kovinic z Czarnogóry. Zajmująca 138. miejsce w rankingu Holenderka wykorzystała okazję i pokonała (6:4, 3:6, 6:1) Brytyjkę Sonay Kartal, która od organizatorów otrzymała „dziką kartę”.