WTA Indian Wells. Iga Świątek w ćwierćfinale!

Iga Świątek awansowała do najlepszej ósemki tenisowego turnieju WTA w Indian Wells. W 1/8 finału pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber (4:6, 6:2, 6:3).

Początek spotkania był bardzo wyrównany (2:2). Z czasem Angelique Kerber zaczęła przejmować inicjatywę, co doprowadziło do niewymuszonych błędów po stronie tenisistki z Raszyna (2:5). W następnych gemach Iga Świątek zaczęła opanowywać nerwy i odrabiać straty. Po raz kolejny nie była jednak w stanie wygrać pierwszego seta w turnieju WTA w Indian Wells (4:6).

W drugiej partii to Niemka prezentowała się gorzej, co „Biało-Czerwona” skrzętnie wykorzystała. Przy stanie 5:2 Kerber obroniła piłkę setową. Chwilę później nie była już w stanie powstrzymać Polki (6:2). O awansie zadecydowała więc trzecia odsłona spotkania. Tam ponownie kibice byli świadkami wyrównanej walki, która trwała do stanu 3:3. Później raszynianka ruszyła w samotną drogę do zwycięstwa i ostatecznie zakończyła trzeciego seta 6:3. Mecz trwał ponad dwie godziny.

Awans do ćwierćfinału w zawodach w Indian Wells jest pierwszym takim sukcesem w karierze Polki. Teraz Świątek zmierzy się z Amerykanką Madison Keys, która pokonała Brytyjkę Harriet Dart (6:1, 6:4).