Liga Mistrzów. Atletico wyeliminowało Manchester United! Awans Benfici

Atletico Madryt oraz Benfica Lizbona to kolejne drużyny, które awansowały do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. We wtorek hiszpański zespół pokonał na Old Trafford Manchester United (1:0). Natomiast Portugalczycy rozprawili się na wyjeździe z Ajaxem Amsterdam (1:0).

Pierwsze mecze między Benficą i Ajaxem oraz Manchesterem United i Atletico zakończyły się remisami. Jeżeli rewanże przyniosłyby ponowny brak rozstrzygnięcia, niezależnie od ilości zdobytych goli, doszłoby do serii rzutów karnych. Darwin Nunez oraz Renan Lodi jednak do tego nie dopuścili.

W Amsterdamie – podobnie jak w rywalizacji w Lizbonie – stroną dominującą byli Holendrzy. Gospodarze już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Asystujący Dusan Tadić był na pozycji spalonej, przez co arbiter anulował gola. Kolejne próby Ajaxu były skutecznie powstrzymywane przez bramkarza. Z kolei Benfica w pierwszej odsłonie nie była w stanie stworzyć ani jednej groźnej sytuacji.

Po zmianie stron przyjezdni zaczęli sobie radzić lepiej, co przyniosło efekt w 77. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Darwin Nunez uprzedził wychodzącego do piąstkowania Andre Onanę i głową wpisał się na listę strzelców. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, dzięki czemu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów awansował zespół z Portugalii.

***

We wtorkowym hicie Manchester United podejmował Atletico Madryt. Gospodarze na początku spotkania nacisnęli na swoich rywali i jeszcze w pierwszym kwadransie gry mogli wyjść na prowadzenie. Anthony Elanga z bliskiej odległości nie wykorzystał jednak podania Bruno Fernandesa. W odpowiedzi Rodrigo De Paul oddał mocne uderzenie z dystansu, ale golkiper popisał się świetną paradą. W 41. minucie podopieczni Diego Simeone wymienili serię podań, którą „główką” skutecznie zakończył Renan Lodi.

W drugiej odsłonie więcej okazji wypracowywali sobie zawodnicy Manchesteru United, ale wykazywali się sporą dozą nieskuteczności. W dodatku bardzo dobrze między słupkami spisywał się Jan Oblak. Ostatecznie przełożyło się to na zwycięstwo i awans Atletico Madryt.

W gronie ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów obecnie znajdują się: Bayern Monachium, Liverpool, Real Madryt, Manchester City, Benfica Lizbona oraz Atletico Madryt.