Ekstraklasa. Legia Warszawa coraz bliżej środka tabeli

Legia Warszawa pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 4:1 w zaległym meczu 5 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. To czwarte z rzędu zwycięstwo mistrzów Polski, które pozwoliło stołecznej drużynie przesunąć się na 11 miejsce w tabeli, z niewielką stratą do Stali Mielec i Cracovii.

Podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia w ostatnich tygodniach w końcu zaczęli wygrywać. W poprzednich trzech kolejkach pokonali Wisłę Kraków, Śląsk Wrocław oraz Górnika Łęczna, a więc bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie. Teraz Legia nadrabiała ligowe zaległości z 5 kolejki, a rywalem była ekipa Bruk-Betu Termaliki – kolejna ekipa, która walczy o zachowanie ligowego bytu.

W pierwszych kilkunastu minutach spotkania niespodziewanie optyczną przewagę osiągnęli goście. Nie przełożyło się to jednak na efekt bramkowy. W kolejnych fragmentach inicjatywę przejęła Legia, co przyniosło gole dla gospodarzy. Na 1:0 trafił Josue, który popisał się strzałem z kilkunastu metrów. W 37 minucie mistrzowie Polski podwyższyli prowadzenie za sprawą Tomasa Pekharta, który z bliska wykończył dogranie Pawła Wszołka. Legia zdołała strzelić jeszcze gola do szatni. Jego autorem został Mateusz Wieteska, który skutecznie główkował po centrze Josue.

W drugiej połowie podopieczni Vukovicia nie zwalniali tempa. Na 4:0 dla gospodarzy podwyższył Pekhart, ustrzeliwując tym samym dublet w tym meczu. Zespół z Niecieczy stać było jedynie na trafienie honorowe. Bramkę dla gości zdobył w 90 minucie Artem Putiwcew, który skutecznie uderzył z rzutu wolnego.

Legia wygrała czwarte spotkanie z rzędu, dzięki czemu mistrzowie Polski powoli przesuwają się w górę tabeli, oddalając się jednocześnie od strefy spadkowej. Obecnie stołeczny zespół zajmuje 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Podopieczni trenera Vukovicia tracą tylko trzy punkty do ósmego w stawce Piasta, a pięć punktów – do zajmującego szóstą pozycję Górnika Zabrze.