fot. PAP/EPA

UEFA chce przywrócić do rywalizacji rosyjskie drużyny juniorskie

Komitet Wykonawczy UEFA do gry chce przywrócić drużyny juniorskie z Rosji. Polski Związek Piłki Nożnej wyraził swój sprzeciw. 

Po agresji Rosji na Ukrainę UEFA wykluczyła z rozgrywek wszystkie rosyjskie reprezentacje oraz kluby. We wtorek Komitet Wykonawczy poinformował, że w planach jest przywrócenie – jeszcze w tym sezonie – rosyjskich drużyn do lat 17.

„Dzieci nie powinny być karane za czyny popełnione przez dorosłych. Komitet Wykonawczy zwrócił się do administracji UEFA z propozycją przywrócenia drużyn do lat 17 (chłopców i dziewcząt) do rozgrywek, nawet jeśli grupy zostały już rozlosowane” – poinformował w komunikacie Komitet Wykonawczy UEFA.

Domowe mecze Rosjanie mieliby rozgrywać poza własnym krajem. Byliby również pozbawieni flagi, hymnu oraz narodowych barw. Swój sprzeciw wyraziła już angielska federacja. Dołączył do tego Polski Związek Piłki Nożnej.

„Z zaskoczeniem przyjąłem wczorajsze oświadczenie Komitetu Wykonawczego UEFA. Jeśli rosyjskie drużyny narodowe zostaną dopuszczone do rozgrywek nasze reprezentacje narodowe nie będą z nimi rywalizować. To jedyna słuszna decyzja” – napisał w mediach społecznościowych prezes PZPN-u, Cezary Kulesza.

Bojkot rozgrywek, jeśli mieliby się pojawić w nich Rosjanie, zapowiedziała również federacja Ukrainy. Mistrzostwa Europy do lat 17 odbędą się w 2024 roku. Chłopcy będą grać na Cyprze, dziewczęta w Szwecji.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl