Ekstraklasa. Wisła Kraków przedłuża nadzieje na europejskie puchary

Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 3:0 i przedłużyła swoje szanse na awans do europejskich pucharów. Dwie bramki zdobył niezawodny Carlitos.

Naprzeciw siebie w Kielcach stanęły drużyny z dwóch ostatnich miejsc grupy mistrzowskiej. Każda z nich, by przedłużyć swoje szanse na grę w europejskich pucharach, musiała zagrać o pełną pulę. Przegrany mógł praktycznie planować wakacje.

Już w 5. minucie prowadzenie gościom dał Carlitos. Hiszpan ograł jednego z zawodników złocisto-krwistych, wpadł w „szesnastkę” i uderzeniem z pięciu metrów pokonał Zlatana Alomerovicia. Podopieczni Gino Lettieriego zabrali się za odrabianie strat. Częściej utrzymywali się przy piłce i zagrażali rywalom. Kielczanie zdołali umieścić piłkę w siatce za sprawą Niki Kaczarawy, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną. W 43. minucie rezultat podwyższył Jesus Imaz, który technicznym uderzeniem nie dał szans Alomeroviciowi.

Druga odsłona długo nie przynosiła większych emocji. Gra toczyła się w wolniejszym tempie niż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. W 70. minucie swoje drugie trafienie zanotował Carlitos. Snajper wykorzystał złe rozegranie Akosa Kecskesa, popędził z futbolówką na bramkę i uderzeniem tuż przy słupku po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Gospodarze próbowali powalczyć jeszcze o honorowego gola, jednak nieznacznie z rzutu wolnego pomylił się Jacek Kiełb.

Wisła do czwartego miejsca, które gwarantuje grę w Lidze Europy, traci pięć punktów. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki.