Polacy za granicą. Lewandowski z 29. golem w Bundeslidze

Robert Lewandowski przerwał złą passę i na krajowym podwórku powetował sobie porażkę z Realem Madryt. Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Koeln 3:1, a napastnik biało-czerwonych zdobył jednego z goli.

Polak trafił do siatki w 61. minucie. Po podaniu z lewej strony boiska piłkę zastawił Thomas Mueller. Zawodnik – odwrócony tyłem do bramki – wypatrzył lepiej ustawionego Roberta Lewandowskiego, który silnym strzałem pokonał golkipera rywali. Snajper Bawarczyków mógł poprawić swój dorobek, jednak – jeszcze przed przerwą – jego uderzenie głową z najbliższej odległości zdołał zatrzymać Timo Horn.

Bayer wygrał ostatecznie 3:1 i od dawna jest już pewny mistrzowskiego tytułu. Lewandowski walczy jeszcze o poprawienie swojego dorobku indywidualnego. W 29 spotkaniach Bundesligi zdobył do tej pory 29 goli. Tytułu króla strzelców może być już pewny, jednak – jeśli uda mu się zdublować drugiego w klasyfikacji Nilsa Petersena z Freiburga – będzie to pierwszy taki przypadek w historii.