Ekstraklasa. Bezbarwny mecz w Gdańsku, Lechia remisuje z Wisłą

W meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała na własnym obiekcie z Wisłą Kraków 1:1. Bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Carlitos. Cenny punkt zapewnił gospodarzom Sławomir Peszko.

Goście już w 5. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo dobrą pozycję wywalczył Marcin Wasilewski. Stoper główkował jednak niecelnie. Co nie wyszło na początku meczu, udało się po kwadransie. Dusan Kuciak źle wprowadził piłkę do gry. Futbolówkę przejął Rafał Boguski, który natychmiast zagrał do Carlitosa. Hiszpan przelobował wychodzącego z bramki rywala, dając gościom upragnione prowadzenie.

Po pół godzinie Flavio Paixao zagrał do nadbiegającego z prawej strony Pawła Stolarskiego. Obrońca wpadł w pole karne i podał wzdłuż piątego metra do Sławomira Peszki. Reprezentant Polski dopełnił formalności i tym samym doprowadził do remisu. Przed przerwą swoich sił spróbował jeszcze Pol Llonch, ale jego uderzenie z dystansu minęło bramkę.

Po zmianie stron jako pierwsi dobrą okazję wypracowali sobie gospodarze. Z dystansu Michała Buchalika próbował pokonać Peszko. Golkiper nie dał się zaskoczyć, pewnie wyłapując strzał skrzydłowego Lechii. Krakowianie odpowiedzieli w 73. minucie, kiedy w świetnej sytuacji znalazł się Jesus Imaz. Hiszpan – mając przed sobą jedynie bramkarza – fatalnie spudłował. Do końca meczu żadna z drużyn nie zagroziła swoim rywalom. Obie drużyny musiały pogodzić się z podziałem punktów.

Lechia Gdańsk – dzięki remisowi – zrównała się punktami z Cracovią i obecnie zajmuje 12. lokatę w tabeli. Wisła Kraków plasuje się na 7. miejscu z 32 oczkami na koncie.