fot. PAP/Adam Warżawa

Ekstraklasa. Piotr Stokowiec odchodzi z Lechii Gdańsk

Po sobotnim meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Lechią Gdańsk a Radomiakiem Radom (2:2), klub rozwiązał umowę z trenerem Piotrem Stokowcem. Kontrakt przestał obowiązywać za porozumieniem stron.


Piotr Stokowiec z zespołem „Biało-Zielonych” związał się 3 marca 2018 roku. Od tego czasu poprowadził drużynę w 139 oficjalnych meczach Jego bilans to 66 zwycięstw, 33 remisy i 40 porażek. W tym czasie sięgnął z klubem po brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski.

W sobotę kontrakt Piotra Stokowca został rozwiązany za porozumieniem stron. Razem z byłym trenerem Lechię opuścili jego najbliżsi współpracownicy: Łukasz Smolarow (asystent), Mariusz Szymkiewicz (trener przygotowania fizycznego) i Jarosław Bako (trener bramkarzy).

Piotr Stokowiec był piątym najdłużej pracującym szkoleniowcem w Ekstraklasie. Dłuższy nieprzerwany staż pracy w jednym klubie mają tylko Marek Papszun (Raków Częstochowa), Michał Probierz (Cracovia), Waldemar Fornalik (Piast Gliwice) i Kosta Runjaić (Pogoń Szczecin).

Sport.RIRM

drukuj