Primera Division. Wymęczone zwycięstwo Atletico

Getafe na własnym stadionie uległo aktualnemu mistrzowi Hiszpanii 0:1. Rojiblancos męczyli się z rywalem mimo, że przez pół godziny grali w przewadze jednego zawodnika. Zwycięskiego gola w meczu zdobył Mario Mandzukić.

Pierwszy groźny strzał oddał Mehdi Lacen, jednak piłka nieznacznie minęła słupek bramki Atletico. Potem na boisku istniała już tylko jedna drużyna. W 21. minucie szansę na zdobycie gola miał Raul Garcia, ale jego uderzenie zdołał zatrzymać Vicente Guaita. Chwilę później wspaniałą akcją popisał się Guilherme Siqueira. Najpierw z łatwością ograł obrońcę Getafe, a następnie wbiegł z futbolówką w pole karne. W decydującym momencie zabrakło mu szczęścia w wykończeniu dogodnej sytuacji. W 40. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w szesnastce gospodarzy, do piłki dopadł Mario Mandzukić. Chorwat z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki. Był to jego trzeci gol w tym sezonie.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bardziej skoncentrowani. Szczęścia próbowali Karim Yoda, Alexis i Emiliano Velazquez, ale na drodze stawali obrońcy lub golkiper gości. Od 56. minuty miejscowi musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za uderzenie w twarz Mandzukicia otrzymał Alexis. Nie zniechęciło to jednak podopiecznych Cosmina Contry, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Po strzale Freddy’ego Hinesterozy futbolówkę z linii bramkowej wybił Miguel Angel Moya. Sporo zamętu w szeregach obronnych Los Colchoneros siał Karim Yoda, jednak grającym w dziesiątkę piłkarzom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Dzięki zwycięstwu Atletico zmiejszyło stratę do lidera do zaledwie dwóch oczek. Obecnie mistrzowie kraju plasują się na piątym miejscu w tabeli Primera Division. Getafe jest dwunaste.

Getafe – Atletico Madryt 0:1 (0:1)
           – Mario Mandzukić 40’

Getafe: Vicente Guaita – Juan Valera (43’ Naldo), Alexis, Emiliano Velázquez, Sergio Escudero – Mehdi Lacen, Juan Rodríguez, Karim Yoda, Sammir (66’ Baba Diaware), Freddy Hinestroza (77’ Pablo Sarabia) – Ángel Lafita

Atletico: Miguel Ángel Moyà – Juanfran, Miranda, Diego Godín,  Guilherme Siqueira – Mario Suárez, Koke, Raúl García, Arda Turan, Antoine Griezmann (66’ Alessio Cerci) – Mario Mandžukić (83’ Saul Niguez)

Czerwona kartka: Alexis 56’ (Getafe)

Sędzia: Mario Melero Lopez