ATP Paryż. Koniec sezonu dla Janowicza

Jerzy Janowicz porażką z Samem Querreyem 7:6, 2:6, 4:6 zakończył swój udział w rozgrywanym na twardych kortach w Paryżu turnieju ATP World Tour Masters 1000. Był to ostatni pojedynek Polaka w kończącym się sezonie.

Spotkanie plasującego się na 42. miejscu w rankingu ATP łodzianina z jednym ze zwycięzców kwalifikacji trwał równe 2 godziny. W premierowej odsłonie Janowicz był bardzo skuteczny przy swojej zagrywce, jednak nie potrafił sforsować podania przeciwnika. Ostatecznie o losach partii rozstrzygnął tie-break. W nim trzy akcje z rzędu zdołał wygrać Polak, co dało mu przewagę 6:3. Nasz najlepszy tenisista miał przed sobą trzy piłki setowe. Wykorzystał ostatnią, co pozwoliło mu objąć prowadzenie w meczu.

W kolejnych odsłonach łodzianin wyraźnie odstawał od sklasyfikowanego cztery pozycje wyżej w rankingu ATP Sama Querreya. Janowicz ani razu nie zdołał przełamać przeciwnika, a sam trzykrotnie oddał własne podanie. Szczególnie zacięta rywalizacja między zawodnikami miała miejsce w końcówce drugiej partii. Polak najpierw przegrał swój serwis, broniąc trzy kolejne break pointy. Później miał jeszcze dwie szanse na przełamanie Amerykanina, jednak nie wykorzystał żadnej z nich. W trzecim secie przy stanie 3:5 Querrey mógł zakończyć spotkanie. Polak odroczył egzekucję zaledwie o kilka minut, a porażka z wyżej notowanym rywalem zakończyła udział naszego tenisisty w turnieju Masters.

J. Janowicz (Polska) – S. Querrey (USA) 7:6(5), 2:6, 4:6