WTA Dubaj. Agnieszka Radwańska z problemami w kolejnej rundzie

Agnieszka Radwańska po trzysetowym boju pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:3, 2:6, 6:3 i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier na twardych kortach w Dubaju. Kolejną rywalką naszej tenisistki będzie Hiszpanka Garbine Muguruza.

Był to trzeci pojedynek obu zawodniczek, a Polka okazała się lepsza po raz drugi. Wcześniej popularna „Isia” ograła Caroline Garcię w ćwierćfinale turnieju WTA w Madrycie, który miał miejsce w maju ubiegłego roku.

Premierowa odsłona meczu zakończyła się stosunkowo szybko i nic nie zapowiadało dalszych problemów ósmej „rakiety” świata. 26-letnia krakowianka od stanu 2:3, dzięki skutecznemu serwisowi oraz świetnemu forhendowi, rozstrzygnęła na swoją korzyść cztery kolejne gemy, w konsekwencji czego wygrała pierwszego seta 6:3.

Druga partia miała zgoła odmienny przebieg. Co prawda pierwszego gema na swoje konto zapisała Radwańska, jednak potem na korcie rządziła już tylko jedna zawodniczka. Francuzka dominowała w każdym elemencie gry, kończyła sporo wymian i dwukrotnie przełamała rywalkę. Przy stanie 1:4, nasza tenisistka poprosiła o interwencję medyczną. Niespodziewana przerwa nie wpłynęła znacząco na przebieg wydarzeń w tym secie, gdyż Garcia spokojnie dowiozła wysokie prowadzenie do samego końca, zwyciężając 6:2.

W decydującej części spotkania wszystko wróciło jednak do normy. Krakowianka rozpoczęła od wygrania trzech pierwszych gemów, co właściwie przesądziło o losach tej partii. Przy stanie 5:3 Polka posłała trzy asy serwisowe, dzięki czemu po blisko 120 minutach pojedynku triumfowała 6:3, 2:6, 6:3.

Kolejnym rywalem Radwańskiej będzie Garbine Muguruza. Reprezentantka Hiszpanii nadspodziewanie łatwo uporała się dzisiaj z rozstawioną z numerem 12. Serbką Jeleną Janković 6:3, 6:1.