Ekstraklasa. Górnik ponownie bez zwycięstwa

Górnik Zabrze zaledwie zremisował na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:1 (0:0) w meczu 20. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Na trafienie Radka Dejmka odpowiedział Szymon Skrzypczak. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza od 66. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Lukasa Klemenza.

Górnik przystąpił do meczu, chcąc wymazać z pamięci trzy ostatnie porażki z rundy jesiennej. Celem Korony było natomiast zdobycie bezcennych punktów w walce o ligowy byt.

Od pierwszych minut przeważali gospodarze. W 11. minucie Łukasz Madej z łatwością ograł Kamila Sylwestrzaka  i dograł prosto na głowę Bartosza Iwana, który uderzył minimalnie niecelnie. Po kilku minutach błąd popełnił Vytautas Cerniauskas. Litwin nie zdołał złapać dośrodkowanej w pole karne piłki, czego nie wykorzystał Rafał Kosznik. Pomocnik Górnika z dogodnej pozycji trafił zaledwie w boczną siatkę. Podopieczni Józefa Dankowskiego nie pozwalali rozwinąć skrzydeł Koronie i raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Cerniauskasa. W 25. minucie zza szesnastki huknął Bartosz Iwan, ale jego strzał z największym trudem obronił bramkarz „złocisto-krwistych”. Goście zdołali odpowiedzieć dopiero w końcówce pierwszej połowy. Do sytuacji strzeleckiej w polu karnym Trójkolorowych doszedł Siergiej Pilipczuk, jednak jego uderzenie ofiarną interwencją zatrzymał Paweł Sobolewski.

Po  przerwie do odważniejszych ataków ruszyli kielczanie, czego efektem było zdobyta w 56. minucie bramka Radka Dejmka. Paweł Golański zacentrował w szesnastkę, gdzie na piłkę czyhał już jego kolega z zespołu. Czeski obrońca wykorzystał błąd defensorów gospodarzy i głową umieścił futbolówkę w siatce.  W 66. minucie boisko za czerwoną kartkę musiał opuścić Lukas Klemenz i Korona musiała grać w osłabieniu. Polski pomocnik nie zaliczy swojego debiutu w Ekstraklasie do udanych. Górnik chciał wykorzystać swoją przewagę i z impetem ruszył do ofensywy. Bartosz Iwan oddał techniczny strzał, ale piłka poszybowała obok słupka. Szczęścia szukał również Roman Gergel, jednak zabrakło mu trochę precyzji. Upór Górników przyniósł skutek w 82. minucie. Niedawno wprowadzony rezerwowy Szymon Skrzypczak wykorzystał wstrzelenie piłki ze skrzydła i z bliska pokonał kieleckiego golkipera. W doliczonym czasie gry miejscowi nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Górnik plasuje się na siódmym miejscu w tabeli ze stratą jednego punktu do Podbeskidzia. Dzisiejsi rywale zabrzan mają przewagę dwóch oczek nad strefą spadkową.