WTA Adelaide. Świetna gra i awans Igi Światęk do półfinału

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Polka rozegrała świetnie spotkanie i pokonała Amerykankę Danielle Collins, która skreczowała w drugim secie.

Urodzona w Warszawie zawodniczka bardzo dobrze weszła w mecz. Gema otwierającego spotkanie wygrała „na sucho”, zaś w drugim przełamała rywalkę (2:0). Danielle Collins na zryw stać było jedynie w piątej odsłonie, kiedy to odebrała serwis naszej rodaczce. Przy stanie 3:2 Iga Świątek wrzuciły wyższy bieg – zapisała na swoim koncie trzy kolejne gemy i objęła prowadzenie w całym pojedynku (6:3). Set dobiegł końca, gdy Polka popisała się efektownym returnem.

Druga partia również od początku przebiegała pod wyraźne dyktando triumfatorki zeszłorocznego French Open. Dość powiedzieć, że 19-letnia tenisistka po zdobyciu pierwszego gema, dwa następne wygrała do zera (3:0). W tym momencie jej przeciwniczka skorzystała z przerwy medycznej. Amerykanka wróciła na kort, jednak po kilku wymianach postanowiła nie kontynuować gry z powodu problemów z plecami.

W efekcie Iga Świątek awansowała do najlepszej „czwórki” turnieju WTA 500 w australijskiej Adelajdzie. O finał zmierzy się z Jil Teichmann. Szwajcarka po trzygodzinnym boju pokonała Łotyszkę Anastasiję Sevastovą 6:4, 6:7, 7:5.