Liga Europy. Napoli wygrywa z Granadą, ale odpada z rozgrywek. Piękny gol Zielińskiego

SSC Napoli pokonało u siebie Granadę CF 2:1, ale wobec porażki 0:2 w pierwszym meczu nie awansowało do 1/8 finału Ligi Europy. Jedną z bramek dla zespołu Gennaro Gattuso zdobył Piotr Zieliński.

SSC Napoli – Granada CF 2:1 (1:1)
Piotr Zieliński 3′ Fabian Ruiz 59′ – Angel Montoro 25′

Wynik pierwszego spotkania: 2:0 dla Granady
Awans: Granada CF

Napoli szybko – bo już w 3. minucie – wzięło się za odrabianie strat. Wszystko zaczęło się od przejęcia piłki w środkowej strefie boiska przez Tiemoue Bakayoko. Po chwili Francuz podał do Piotra Zielińskiego, który pobiegł w stronę bramki rywali. Reprezentant Polski przełożył sobie futbolówkę z prawej na lewą nogę i płaskim uderzeniem z linii pola karnego wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Tym samym nasz rodak strzelił swojego siódmego gola w obecnym sezonie na wszystkich klubowych frontach. Po raz drugi natomiast dokonał tego w Lidze Europy. Wcześniej trafił do siatki w grupowym starciu z Realem Sociedad San Sebastian (1:1).

Kluczowa dla losów dwumeczu okazała się 25. minuta. Wówczas Granada wyrównała za sprawą Angelo Montoro i w tej chwili sytuacja ekipy spod Wezuwiusza mocno się skomplikowała. Podopieczni Gennaro Gattuso do szczęścia potrzebowali bowiem aż trzech kolejnych bramek.

Ostatecznie skończyło się tylko na nieznacznej wygranej „Azzurrich”, którzy pokonali przedstawicieli La Liga 2:1 (gol Fabiana Ruiza w 59. minucie). Taki wynik sprawił, że wobec porażki Napoli 0:2 w pierwszym spotkaniu awans do 1/8 finału Ligi Europy wywalczyła drużyna Diego Martineza.