fot. PAP/Marcin Bielecki

Ekstraklasa. Podział punktów w Szczecinie

Podziałem punktów zakończyło się drugie niedzielne starcie PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Górnikiem Zabrze (1:1). Na gola Huberta Matyni odpowiedział w drugiej połowie spotkania Igor Angulo. Remis pozwolił drużynie Kosty Runjaica powrócić na pierwszą pozycję w tabeli.


Początek meczu nie dostarczył niczego wartego zapamiętania. Choć lepsze wrażenie sprawiała Pogoń, niewiele z tego wynikało. Zarówno Dante Stipica, jak i Martin Chudy rzadko musieli wykazywać się swoimi umiejętnościami. Przełom nastąpił w 24. minucie, gdy podopieczni Kosty Runjaica wyszli na prowadzenie. Adam Buksa mocno przymierzył z siedmiu metrów, świetną interwencją popisał się golkiper gości, ale wobec dobitki Huberta Matyni był już bezradny.

W dalszej fazie spotkania z boiska znów wiało nudą. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie, a sytuacji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. W efekcie do szatni w lepszych nastrojach udali się miejscowi.

Po przerwie Górnik śmielej zaczął poczynać sobie na połowie rywali. W 67. minucie blisko szczęścia był rezerwowy Ishmael Baidoo, ale z jego strzałem w bardzo dobrym stylu poradził sobie Dante Stipica, parując futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później przyjezdni dopięli swego, a w roli głównej wystąpił Igor Angulo. Hiszpan skorzystał na niefortunnym odbiciu się piłki od Konstantinosa Triantafyllopoulosa i z bliskiej odległości skierował ją do siatki.

Wynik nie uległ już zmianie. W efekcie oba zespoły musiały zadowolić się remisem. Podział punktów sprawił, że Pogoń odzyskała pozycję lidera. Górnik natomiast, mimo trzeciego ligowego meczu z rzędu bez zwycięstwa, awansował na dziesiąte miejsce w tabeli.

***

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
Hubert Matynia 24′ – Igor Angulo 73′

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia – Srdjan Spiridonović (60′ Tomas Podstawski), Zvonimir Kozulj, Damian Dąbrowski, Marcin Listkowski (85′ Kacper Kozłowski), Santeri Hostikka – Adam Buksa

Górnik: Martin Chudy – Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza – Mateusz Matras (60′ Łukasz Wolsztyński), Daniel Ściślak – Kamil Zapolnik (46′ Ishmael Baidoo), David Kopacz (66′ Filip Bainović), Jesus Jimenez – Igor Angulo

Żółte kartki: Adam Buksa, Jakub Bartkowski, Kacper Kozłowski (Pogoń) oraz Kamil Zapolnik (Górnik)

Sport.RIRM

drukuj