Ekstraklasa. Wisła z Płocka lepsza od tej z Krakowa

Wisła Płock nabrała rozpędu. Piłkarze Radosława Sobolewskiego pokonali na własnym terenie imienniczkę z Krakowa 2:1, dzięki czemu zanotowali czwartą wygraną w ostatnich pięciu ligowych meczach. Komplet punktów Nafciarzom zapewnił Damian Michalski.

Marsz po zwycięstwo ekipa z Płocka zaczęła w 16. minucie spotkania. Wówczas w roli głównej wystąpił lider Nafciarzy – Dominik Furman. 27-letni pomocnik świetnym uderzeniem z dwudziestu pięciu metrów w kierunku dalszego słupka pokonał wyciągniętego jak struna, ale bezradnego, Michała Buchalika.

Goście nie zamierzali długo rozpamiętywać straconego gola i niespełna dwanaście minut później doprowadzili do remisu. Michał Mak dobrze poradził sobie z długim podaniem, zszedł do linii końcowej, a następnie wbił futbolówkę przed bramką rywali. Sytuację wykorzystał Paweł Brożek, który z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Dla weterana polskich ligowych boisk było to już siódme trafienie w trwającym sezonie.

Decydujące słowo należało jednak do zespołu Radosława Sobolewskiego. W 76. minucie Dominik Furman dośrodkował z rzutu wolnego, a po jego centrze – mocnym strzałem z powietrza – komplet punktów gospodarzom zapewnił Damian Michalski.

Dzięki wygranej Wisła Płock, dla której był to czwarty triumf w ostatnich pięciu meczach, awansowała na ósme miejsce w tabeli. Biała Gwiazda natomiast początek bieżącej kampanii nie może zaliczyć do specjalnie udanych. Z dorobkiem jedenastu oczek plasuje się na jedenastej pozycji.