Ekstraklasa. Śląsk do końca walczy o Europę, Lechia poległa we Wrocławiu

Śląsk Wrocław pokonał na własnym terenie Lechię Gdańsk 1:0 w meczu 35. kolejki TMobile Ekstraklasy. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Flavio Paixao. Komplet punktów przybliżył podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Szybko można było zauważyć komu bardziej zależało na komplecie punktów. Już w 8. minucie po dośrodkowaniu Rafała Janickiego z kilkunastu metrów huknął Stojan Vranjes, a wrocławian od utraty gola uratowała poprzeczka. Sam Janicki próbował kilkanaście minut później zaskoczy Mariusza Pawełka uderzeniem z dystansu, ale ten popisał się pewną interwencją.

Szczęścia szukał także Antonio Colak. Golkiper miejscowych skutecznie poradził sobie również z próbą Chorwata. Chwilę później z rzutu wolnego przymierzył Vranjes. Piłka poszybowała jednak minimalnie ponad poprzeczką. Gospodarze obudzili się tuż przed zejściem do szatni. Tom Hateley zagrał do Flavio Paixao, a ten z kilku metrów trafił prosto w poprzeczkę.

Po przerwie brakowało klarownych sytuacji. Dopiero w 66. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Peter Grajciar. Słowak miał przed sobą jedynie bramkarza gości, ale nie potrafił umieścić piłki w siatce. Gospodarze śmielej ruszyli do ataku, co przyniosło w końcu efekt. Centrę Roberta Picha wykorzystał Flavio Paixao. Portugalczyk przymierzył z woleja tuż przy słupku, nie dając szans na skuteczną interwencję Łukaszowi Budziłkowi.

Ostatnie fragmenty spotkania to gra piłkarzy z Wybrzeża na aferę i czyhanie na kontry ze strony podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego. Wynik spotkania się nie zmienił i to miejscowi zgarnęli trzy punkty.

Śląsk zajął miejsce Lechii w tabeli i to on plasuje się teraz na 4. pozycji. Gdańszczanie tracą do swoich dzisiejszych rywali jedno oczko.