Puchar Niemiec. Wilki z trofeum, kapitalny Benaglio!

VfL Wolfsburg wygrał z Borussią Dortmund 3:1 w finale Pucharu Niemiec i do wicemistrzostwa kraju dołożył kolejny sukces. Wilki musiały odrobić straty po bramce PierreEmericka Aubameyanga. Na trafienie Gabończyka odpowiedzieli Luiz Gustavo, Kevin De Bruyne oraz Bas Dost. Zwycięstwa nie byłoby, gdyby nie kapitalnie broniący w drugiej połowie Diego Benaglio.

Dla słabo spisującej się w tym sezonie Borussii wygrana w tych rozgrywkach byłaby sporym sukcesem. Biorąc jednak pod uwagę formę obu ekip w tym sezonie faworytem był Wolfsburg, dyrygowany przez Kevina De Bruyne’a.

Spotkanie rozpoczęło się mocnym uderzeniem piłkarzy z Signal Iduna Park. Po dośrodkowaniu Shinjiego Kagawy mocnym strzałem Diego Benaglio pokonał Pierre-Emerick Aubameyang. Już dwie minuty później do remisu powinien doprowadzić Ivan Perisić i tylko dzięki wspaniałemu refleksowi Mitchella Langeraka BVB utrzymało prowadzenie. Mecz obfitował w wiele dobrych akcji i okazji podbramkowych. W 18. minucie Aubameyang uciekł obrońcom i dograł do Marco Reusa, ale ten w sytuacji sam na sam fatalnie spudłował.

Chwilę później sędzia podyktował rzut wolny dla Wilków. Zza pola karnego przymierzył Naldo, a futbolówkę odbitą przez golkipera z Dortmundu do siatki wpakował Luiz Gustavo. W 33. minucie było już 2:1 dla podopiecznych Dietera Heckinga. Z dystansu tuż przy słupku uderzył Kevin De Bruyne. Langerak nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Na kolejne trafienie kibice w Berlinie nie musieli czekać zbyt długo. Po pięciu minutach kapitalnym dośrodkowaniem z prawej flanki popisał się Ivan Perisić, a skuteczną główką dzieła dopełnił Bas Dost.

Tuż po zmianie stron bliski szczęścia był Kagawa. Japończyk sięgnął końcem buta zagraną na środek szesnastki futbolówkę, a ta otarła się o słupek. O pechu mógł mówić także Reus. Skrzydłowy oddał niesygnalizowany strzał sprzed pola karnego, jednak piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką. Borussia, starająca się choćby o kontaktowego gola, ożywiła się w ataku i ruszyła do odrabiania strat.

Sygnał do ataku dał Henrich Mchitarjan, którego próbę z największym trudem zatrzymał Benaglio. W 80. minucie świetnie przymierzył Kagawa, ale z jego strzałem golkiper wicemistrzów Niemiec również poradził sbie bez zarzutu. Szwajcar miał w drugiej połowie sporo pracy i to on urósł na bohatera tego spotkania. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry popisał się wspaniałą paradą po strzale z rzutu wolnego Aubameyanga.

Juergen Klopp żegna się z Borussią po ciężkim sezonie bez jakiegokolwiek trofeum. Wolfsburg do wicemistrzostwa Niemiec dołożył krajowy puchar. Na początku kolejnego sezonu Wilki zmierzą się z wielkim Bayernem Monachium o kolejne trofeum – Superpuchar Niemiec.