Liga Konferencji. Śląsk Wrocław pożegnał się z rozgrywkami

Śląsk Wrocław wysoko przegrał w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Hapoelem Beer Szewa (0:4). Tym samym podopieczni Jacka Magiery pożegnali się z europejskimi pucharami.

W spotkaniu rozgrywanym we Wrocławiu górą byli gospodarze (2:1). Wynik, jak i sama gra polskiej drużyny napawały optymizmem przed rewanżem. Ten jednak bardzo szybko uleciał w Izraelu. Już w 2. minucie Szymon Lewkot za lekko podał głową do Matusa Putnocky’ego. Piłkę przejął Eugene Ansah, który minął golkipera i wpisał się na listę strzelców. Chwilę później było już 2:0. Dor Micha wykorzystał złe ustawienie defensywy Śląska i zagrał do Ramziego Safouriego. Skrzydłowy miał dużo czasu. Spokojnie przyjął futbolówkę i pewnie podwyższył.

Wrocławianie wyglądali na drużynę zagubioną i bezradną. Popełniali wiele błędów. Nie potrafili też wykorzystać żadnej nadarzającej się okazji na zdobycie gola. Gospodarze natomiast konsekwentnie wykorzystywali pomyłki rywali. W 54. minucie Sagiv Yehezkel wbiegł w pole karne i podał wzdłuż piątego metra. Victor Garcia chciał wybić piłkę, ale ta trafiła pod nogi Eugene Ansaha. Napastnik z bliskiej odległości zdobył drugą bramkę w tym meczu.

Wynik został ustalony w 82. minucie. Elton Acolatse ruszył z kontratakiem. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, nie dał się powalić wracającemu Mateuszowi Praszelikowi i zagrał w pole karne. Akcję technicznym uderzeniem zakończył Itamar Shiviro. Ostatecznie więc dwumecz Śląska Wrocław z Hapoelem Beer Szewa zakończył się rezultatem 2:5.