Ekstraklasa. Piast znów wyszarpał trzy punkty

Gole Martina Bukaty, Macieja Jankowskiego oraz Gerarda Badii zapewniły Piastowi Gliwice komplet punktów w starciu z Arką Gdynia (3:2). Wicemistrzowie Polski, po słabym początku rundy wiosennej, zanotowali drugą ligową wygraną z rzędu.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod wyraźne dyktando zawodników Dariusza Wdowczyka. Dobra gra wicemistrzów Polski zaowocowała golem w 30. minucie, gdy Martin Bukata wykorzystał błąd Adama Marciniaka w polu karnym i strzałem w kierunku dalszego słupka zmusił do kapitulacji Konrada Jałochę.

Lepsza postawa gości przyszła wraz z początkiem drugiej połowy meczu. W 54. minucie Rafał Siemaszko został sfaulowany przez Urosa Koruna w szesnastce rywali, a sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem ”jedenastki” okazał się Mateusz Szwoch.

Będąca na fali Arka poszła za ciosem dwanaście minut później. Wówczas na listę strzelców wpisał się Rafał Siemaszko, który po dobrej centrze Dariusza Formelli z prawego skrzydła skuteczną główką umieścił piłkę w bramce Jakuba Szmatuły.

Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze przystąpili do odrabiania strat. W 69. minucie prawdziwe wejście smoka zaliczył Maciej Jankowski. Pomocnik Piasta chwilę wcześniej pojawił się na boisku, a już po kilkunastu sekundach celnym uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie Gerarda Badii.

Prawdziwe emocje nadeszły jednak w 83. minucie, kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Warcholak. Grający w przewadze wicemistrzowie Polski szybko zadali decydujący cios za sprawą Gerarda Badii, który kapitalnym strzałem z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Tym samym Piast zanotował drugą ligową wygraną z rzędu, dzięki czemu wydostał się ze strefy spadkowej i przynajmniej do jutra pozostanie na czternastym miejscu w tabeli. Dla Arki natomiast było to trzecie kolejne spotkanie bez zwycięstwa. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego zachowali jednak jedenastą pozycję w stawce.