Liga Europejska. Zagłębie może sprawić niespodziankę; Piast w beznadziejnej sytuacji

Dziś wieczorem rewanżowe mecze II rundy eliminacji Ligi Europejskiej rozegrają Zagłębie Lubin oraz Piast Gliwice. W dużo lepszej sytuacji po pierwszym spotkaniu znajdują się Miedziowi, którzy zremisowali na wyjeździe z Partizanem Belgrad. Bardzo małe szanse na awans ma ekipa z Gliwic, która w pierwszym starciu z IFK Goeteborg przegrała u siebie 0:3.


Zagłębie Lubin przed tygodniem osiągnęło przyzwoity wynik w Belgradzie, remisując z faworyzowanym Partizanem 0:0. Trzeba jednak przyznać, że to Serbowie byli zespołem lepszym. Z drugiej strony, Miedziowi pod koniec spotkania mieli również okazję ku temu, aby zdobyć gola na wagę trzech punktów. Nie udało się, ale podopieczni Piotra Stokowca i tak mają niezłą sytuację wyjściową przed rewanżem. Zagłębie awansuje, jeżeli pokona Partizana chociażby jedną bramką. Lubinianie nie mogą sobie pozwolić na remis bramkowy, gdyż każdy taki rezultat będzie premiował zespół Partizana.

Nadzieję na przejście ekipy z Belgradu mogły się nieco zwiększyć po inauguracyjnej kolejce Ekstraklasy sezonu 2016/2017. Zagłębie pokazało znakomitą skuteczność i rozgromiło u siebie Koronę Kielce 4:0. Wyżej w 1. serii spotkań wygrała tylko Cracovia, która pokonała 5:1 Piasta Gliwice.

Lubinianie w dzisiejszym meczu wystąpią niemal w optymalnym składzie. Zabraknie jedynie Michala Papadopoulosa, który w pierwszym starciu z Partizanem otrzymał czerwoną kartkę. To sprawia, że pewnym miejsca w ataku może być Krzysztof Piątek. W ekipie z Belgradu zabraknie zaś kilku ważnych piłkarzy. W starciu z Miedzowymi nie zagra na pewno pomocnik Leonardo (osunięty z powodu słabej formy) oraz Waleri Bożinow (problemy z nadwagą). W pierwszym składzie zespołu z Serbii powinien wystąpić natomiast doskonale znany w naszym kraju Miroslav Radović.

***

Rewanżowe spotkanie II rundy eliminacji do Ligi Europejskiej:

Zagłębie Lubin – Partizan Belgrad 21.07.2016 (godz. 21:05)

Przewidywany skład Zagłębia: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Jakub Tosik – Arkadiusz Woźniak, Łukasz Janoszka – Krzysztof Piątek


O uratowanie twarzy zagra w Szwecji Piast Gliwice. Wicemistrzowie Polski ulegli u siebie IFK Goeteberg aż 0:3, prezentując przy tym bardzo słabą dyspozycję, szczególnie w obronie. Trudno przypuszczać, aby śląski zespół był w stanie obrobić tak duże straty. Aby być pewnym awansu, Piast musi wygrać w rewanżu różnicą czterech, lub trzech goli, przy założeniu, że strzeli co najmniej cztery bramki.

Morale piłkarzy z Gliwic spadły jeszcze bardziej po pierwszej kolejce Ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski ulegli Cracovii aż 1:5. To spotkanie tylko potwierdziło, że porażka z IFK nie była dziełem przypadku. Jeszcze przed starciem z Pasami do dymisji podał się szkoleniowiec zespołu Radoslav Latal. Zastąpił go Jiri Necek.

Piast w rewanżowym meczu z drużyną z Goeteborga wystąpi w możliwie optymalnym składzie. Niewiadomą jest tylko, w jakim ustawieniu wystąpią piłkarze Piasta. W grę wchodzą formacje 1-5-3-2 bądź 1-4-2-3-1.

***

Rewanżowe spotkanie II rundy eliminacji do Ligi Europejskiej:

IFK Goeteborg – Piast Gliwice 21.07.2016 (godz. 19:00)

Przewidywany skład Piasta: Jakub Szmatuła – Bartosz Szeliga, Hebert, Marcin Pietrowski, Edvinas Girdvainis, Patrik Mraz – Uros Korun, Radosław Murawski, Michał Masłowski – Sasa Zivec, Josip Barišić

Sport.RIRM

 

drukuj