LM. Chelsea ratuje honor angielskich drużyn!

Chelsea Londyn wygrała z Galatasaray na własnym stadionie 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bramki dla gospodarzy zdobywali Samuel Eto’o i Gary Cahill.

Strzelanie na Stamford Bridge rozpoczął już w 4 minucie Samuel Eto’o. Najpierw Hazard łatwo oszukał Felipe Melo podał do Oscara ten odegrał do Kameruńczyka, a były snajper Barcelony mocnym strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi Galaty. Napór na bramkę gości trwał w najlepsze ale ataki Chelesea nie mogły się przebić przez obronę Turków. W 32 minucie piłkę w pole karne wrzucił Lampard tam najlepiej odnalazł się Terry ale kapitan Londyńczyków przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Tak jak stwarzanie sytuacji podbramkowych Chelsea szło bardzo łatwo tak piłkarze w bordowo- pomarańczowych strojach nie byli w stanie stworzyć ani jednej dobrej okazji. Jedyny strzał jaki warto odnotować to uderzenie Didiera Drogby, który z rzutu wolnego posłał piłkę prosto na trybuny do kibiców z The Blues. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy milowy krok do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów poczynili gospodarze. Z rzutu rożnego dośrodkował Lampard w polu karnym najwyżej wyskoczył Terry ale jego strzał jeszcze zdołał obronić Muslera jednak przy dobitce Cahilla urugwajski bramkarz był bez szans.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Mourinho całkowicie kontrolowali przebieg gry i stwarzali kolejne sytuację. Świetną okazje do pokonania Muslery miał Willan ale jego strzał w dogodnej sytuacji pozostawił wiele do życzenia. Mancini próbował coś zmienić w grze ofensywnej swojej drużyny posłał na boisko Bulutu i Balta te zmiany na nie wiele się zdały albowiem gracze ze Stambułu nie byli w stanie stworzyć choć jednej dogodnej sytuacji.

Chelsea w dobrym stylu wygrała z Galatasaray 2:0 i awansowała do ćwierćfinału LM. Podopieczni Mourinho są do tej pory jedyną angielską drużyną, która gra dalej w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych na świecie. Wcześniej odpadł z nich Manchester City i Arsenal Londyn. Jutro o awans będzie walczył Manchester United, który w pierwszym meczu uległ Olimpiakosowi Pireus 0:2.

Chelsea Londyn – Galatasaray Stambuł 2:0 (2:0).

Bramki: Samuel Eto’o (4), Gary Cahill (42).

Chelsea: Petr Cech – Branislav Ivanovic, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta – Ramires, Frank Lampard – Willian (90+3-Tomas Kalas), Eden Hazard, Oscar (82-Andre Schuerrle) – Samuel Eto’o (86-Fernando Torres).

Galatasaray: Fernando Muslera – Emmanuel Eboue (77-Izet Hajrovic), Aurelien Chedjou, Semih Kaya, Alex Telles – Felipe Melo, Yekta Kurtulus (67-Hakan Balta) – Burak Yilmaz (54-Umut Bulut), Wesley Sneijder, Selcuk Inan – Didier Drogba.