Liga Europy. Świetny początek Lecha! Dobre występy debiutantów

Lech Poznań rozbił przed własną publicznością macedoński Pelister Bitola 4:0 i tym samym udanie rozpoczął swoją przygodę z tegoroczną Ligą Europy. Dwa gole zdobył debiutujący w barwach Kolejorza Mario Situm. Na listę strzelców wpisali się również Nicki Bille Nielsen oraz Radosław Majewski.

Lech eliminacje do Ligi Europy rozpoczął już od pierwszej rundy. Trener Nenad Bjelica w dzisiejszym spotkaniu postanowił dać szansę młodym zawodnikom takim jak Robert Gumny oraz debiutantom, m.in. Emirowi Dilaverowi oraz Mario Situmowi.

Od pierwszego gwizdka arbitra Kolejorz kontrolował boiskowe poczynania i z każdą upływającą minutą stwarzał coraz groźniejsze sytuacje podbramkowe. W 28. minucie Nicki Bille Nielsen dał się sfaulować w polu karnym rywali, a sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który pewnym uderzeniem rozwiązał worek z golami.

Chwilę później debiutujący w zespole Lecha Mario Situm podwyższył prowadzenie. Darko Jevtić zacentrował z zrzutu wolnego w „szesnastkę”, a Chorwat „główką” pokonał Ilce Petrowskiego. To nie był koniec pięknych bramek przy Bułgarskiej, gdyż w 38. minucie fantastyczny strzał z dwudziestu metrów na gola zamienił Radosław Majewski. Golkiper gości przy uderzeniu Polaka nawet nie drgnął.

Po zmianie stron zawodnicy Nenada Bjelicy wciąż nawali ton wydarzeniom na boisku. W 57. minucie Radosław Majewski dośrodkował z rzutu rożnego, a Mario Situm ponownie strzałem głową pokonał golkipera przyjezdnych. Po tym trafieniu Kolejorz już nie szarżował tempa i nie próbował zadać kolejnego ciosu.

Trener poznańskiej Lokomotywy widząc, że wynik jest satysfakcjonujący, pozwolił na roszady w składzie i kolejne debiuty, tym razem w wykonaniu Szweda Nicklasa Barkrotha. Mimo kilku niezłych szans Lecha w końcówce, wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.

Po pewnym zwycięstwie ekipa Nenada Bjelicy pojedzie na rewanżowe starcie ze sporą zaliczką. Drugi mecz zostanie rozegrany 6 lipca w Macedonii.