Ekstraklasa. Derby Krakowa bez rozstrzygnięcia

Remisem zakończyły się kolejne, już 190. derby Krakowa. Spotkanie na stadionie przy ulicy Kałuży zakończyło się remisem 1:1. Rozstrzygnięcie zapadło już po niecałym kwadransie gry. Na gola Krzysztofa Mączyńskiego odpowiedział Mateusz Cetnarski.

Krzysztof M¹czyñskiMecz od mocnego uderzenia rozpoczęli zawodnicy Kazimierza Moskala. Już w 3. minucie po centrze Macieja Sadloka z rzutu rożnego piłkę przed szesnastkę zgrał Richard Guzmics. Tam dopadł do niej Krzysztof Mączyński i pewnie pokonał stojącego w bramce Krzysztofa Pilarza. Po zaledwie kilku minutach fatalny błąd popełnił Arkadiusz Głowacki. Stoper Białej Gwiazdy zbyt słabo podał do Radosława Cierzniaka. Jego gafę wykorzystał Mateusz Cetnarski, który przejął futbolówkę, minął golkipera gości i doprowadził do remisu. Bramkarz przyjezdnych swoim kunsztem mógł popisać się w 21. minucie, kiedy to potężnie z dystansu uderzył Damian Dąbrowski. Cierzniak miał sporo kłopotów, ale ostatecznie sparował piłkę na korner.

Wiślacy również nie zamierzali zadowalać się remisem i raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Pilarza. Golkipera gospodarzy testowali kolejno Paweł Brożek, Krzysztof Mączyński i Rafał Boguski, ale żaden z nich nie zdołał zmienić rezultatu. W końcówce pierwszej części spotkania fantastyczną okazję zmarnował Miroslav Covilo. Pomocnik Pasów otrzymał piłkę na siódmym metrze, lecz nie trafił w nią czysto, a ta odbiła się zaledwie od słupka.

Piotr Polczak  Denis PopoviæBoubacar Diabang Arkadiusz G³owacki

Druga połowa długo nie rozpieszczała kibiców. Pierwszą składną akcję dopiero w 68. minucie przeprowadzili gospodarze. W sytuacji podbramkowej znalazł się Boban Jović, ale jego strzał z dwunastu metrów pewnie obronił Krzysztof Pilarz. W końcówce po uderzeniu Dariusza Zjawińskiego interweniował jeszcze Cierzniak. Piłkarze nie zachwycili w drugich czterdziestu pięciu minutach kibiców i wynik z pierwszej części gry nie uległ już zmianie.

Cracovia – przynajmniej do jutra – pozostanie liderem T-Mobile Ekstraklasy z czterema punktami na koncie. Wisła z jednym oczkiem plasuje się na ósmej pozycji. W następnej kolejce Pasy zmierzą się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Biała Gwiazda podejmie na własnym stadionie Lecha Poznań.