Toruń: Trwają XII mistrzostwa Polski księży w futsalu

Trwają XII mistrzostwa Polski księży w futsalu, czyli halowej piłce nożnej. Dziś drugi i ostatni dzień zawodów. Między godz. 12.00 a 15.00 w hali IV LO w Toruniu rozgrywane są mecze półfinałowe, po których odbędzie się spotkanie finałowe.

W mistrzostwach rozgrywanych na 4 halach udział bierze 22 reprezentacji kapłanów z diecezji całego kraju. Organizatorem turnieju jest diecezja toruńska.

Sport to rywalizacja, która potrafi zbratać nawet przeciwników – powiedział do uczestników turnieju ojciec dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Znajdujemy się w okresie paschalnym. Wspominając także 1050-lecie naszej ochrzczonej Polski myślę, że atmosfera rywalizacji bardzo dobrze oddaje to, co się dzieje. My jako chrześcijanie – a kapłani szczególnie – to są ludzie walki, wojownicy. Oni dobrze wiedzą, że trzeba nawojować i tego wojowania uczymy się też przy sporcie. I chodzi nie tyle o ciało – chociaż jest ono bardzo ważne – ale wiemy, że kiedy walczymy, i to jeszcze w drużynach, bardzo się bratamy. To ciekawe – walka, która służy jeszcze większemu brataniu – mówił ks. dr Zdzisław Klafka.

Imprezie patronują ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz toruński, prezydent Torunia Michał Zaleski oraz marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Wstęp na mecze jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania.

RIRM

drukuj