fot. PAP/Maciej Kulczyński

Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec nie traci nadziei i goni resztę stawki

Zagłębie Sosnowiec nie porzuciło marzeń o pozostaniu w Ekstraklasie na kolejny sezon. Beniaminek odrabia straty do reszty stawki. Tym razem wrócił z kompletem punktów z Legnicy, gdzie pokonał Miedź 2:0.


Dla wielu klubów w Ekstraklasie trwa najważniejszy okres w sezonie – walka o górną „ósemkę” lub wywalczenie sobie jak najlepszej pozycji w grupie mistrzowskiej, ale także spadkowej. Ostatni cel przyświeca Zagłębiu Sosnowiec, które jest skazywane przez wszystkich na pewny spadek. Istotnie, beniaminkowi od początku bieżących rozgrywek nie wiedzie się tak, jak mógł oczekiwać. Zderzenie z najwyższą ligą rozgrywkową nieco go przerosło. Zaczyna jednak odzyskiwać rezon, o czym najdobitniej świadczy dziewięć punktów wywalczonych w ostatnich sześciu meczach. Trzy z nich piłkarze Valdasa Ivanauskasa dołożyli do swojego dorobku właśnie w starciu z Miedzią.

Wynik rywalizacji w 17. minucie otworzył Giorgi Gabedawa, który po dośrodkowaniu Żarko Udovicicia z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Legniczanie wzięli się za odrabianie strat i zaatakowali nieco odważniej, choć nie przełożyło się to na wiele groźnych sytuacji podbramkowych. W zasadzie jedyną taką miał Joan Roman. Hiszpan z niewielkiej odległości spudłował, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. Po zmianie stron bliski wyrównania był rezerwowy Fabian Piasecki. Lukas Hrosso wyszedł jednak obronną ręką z pojedynku z Polakiem. Kilka minut później Zagłębie odpowiedziało kolejnym golem. Wynik spotkania ustalił Mateusz Możdżeń. Środkowy pomocnik najpierw nie trafił z rzutu karnego, ale Anton Kanibołocki nie zdołał obronić również jego dobitki.

Zagłębie do miejsca poza strefą spadkową traci jeszcze pięć oczek. Miedź plasuje się na trzynastej pozycji z trzema punktami przewagi nad kreską.

***

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)
Giorgi Gabedawa 17’ Mateusz Możdżeń 55’

Miedź: Anton Kanibołocki – Tomislav Bozić, Buzo Musa (85’ Mateusz Żyro), Grzegorz Bartczak – Paweł Zieliński (77’ Henrik Ojamaa), Rafał Augustyniak, Omar Santana, Borja Fernandez (46’ Fabian Piasecki), Juan Camara – Joan Roman, Petteri Forsell

Zagłębie: Lukas Hrosso – Giorgos Mygas, Martin Toth, Mateusz Cichocki, Patrik Mraz – Tomasz Nawotka (85’ Michael Heinloth), Sebastian Milewski, Mateusz Możdżeń, Żarko Udovicić – Szymon Pawłowski, Giorgi Gabedawa (77’ Olaf Nowak)

Żółte kartki: Grzegorz Bartczak (Miedź) oraz Martin Toth, Giorgos Mygas (Zagłębie)

Sport.RIRM

drukuj