Serie A. Kolejka bez niespodzianek; Juventus na czele tabeli

29. kolejka Serie A nie przyniosła zmian w czołówce tabeli. Swoje spotkania wygrały bowiem drużyny Juventusu Turyn, SSC Napoli oraz AS Romy. Do sporej niespodzianki doszło natomiast na Stadio Artemio Franchi, gdzie miejscowa ACF Fiorentina zaledwie zremisowała z ostatnim w stawce Hellasem Werona 1:1.

Zmagania w 29. kolejce rozpoczął piątkowym pojedynkiem Juventus. Stara Dama skromnie, bo 1:0, pokonała na własnym terenie US Sassuolo. Jedynego gola dla mistrzów Włoch strzelił Paulo Dybala. Podopieczni Massimiliano Allegriego zanotowali tym samym dziewiętnasty ligowy mecz z rzędu bez porażki.

Empoli-SampdoriaW sobotę rozegrane zostały dwa spotkania. „Polskie” Empoli zremisowało przed własną publicznością z Sampdorią 1:1. Jako pierwsi gola strzelili goście za sprawą Fabio Quagliarelli. Osiem minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyrównał Vincent Laurini. Pełne 90 minut w zespole gospodarzy rozegrali Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński – obaj nie wyróżnili się jednak niczym szczególnym.

W drugim wczorajszym starciu Inter Mediolan gościł na San Siro piłkarzy Bolonii. Zawodnicy Roberto Manciniego wygrali 2:1, po golach Ivana Perisicia i Danilo D’Ambrosio.

Fiorentina vs VeronaDo największej niespodzianki doszło na Stadio Artemio Franchi, gdzie tamtejsza Fiorentina zaledwie zremisowała z ostatnim w tabeli Hellasem Werona 1:1. Viola co prawda prowadziła po pierwszej połowie za sprawą Mauro Zarate, lecz w ostatnich minutach meczu pozwoliła sobie na stratę punktów. Całe spotkanie na ławce rezerwowych w ekipie gospodarzy przesiedział Jakub Błaszczykowski.

Torino, z Kamilem Glikiem w składzie, w obecnym sezonie nie rozpieszcza swoich kibiców. Tym razem zespół z Turynu przegrał na wyjeździe z Genoą 2:3. Po pierwszym kwadransie gry nic nie wskazywało jednak na to, że drużyna Polaka poniesie porażkę, gdyż po golach Ciro Immobile prowadziła 2:0. Niestety, jeszcze przed przerwą dwie „jedenastki” wykorzystali gospodarze, a po zmianie stron komplet punktów podopiecznym Gian Piero Gasperiniego zapewnił Luca Rigoni.

Udinese vs RomaAS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce bez najmniejszych problemów zgarnęła trzy punkty w starciu z Udinese Calcio (2:1). Giallorossi zwyciężyli po golach Edina Dzeko i Alessandro Florenziego. Rzymianie nie byli skoncentrowani do ostatnich minut, za co zostali skarceni golem Bruno Fernandesa.

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu Napoli skromnie wygrało na wyjeździe z US Palermo 1:0. Jedynego gola zdobył Gonzalo Higuain.

Po 29. kolejkach na czele tabeli niezmiennie znajduje się Juventus, który ma trzy punkty przewagi na drugim Napoli. Na trzeciej pozycji, po ósmej ligowej wygranej z rzędu, umocniła się Roma. Do neapolitańczyków zespół Wojciecha Szczęsnego traci pięć oczek. Potknięcie czwartej Fiorentiny wykorzystał Inter, który po zwycięstwie z Bologną zrównał się punktami z Violą.