Ekstraklasa. Arka w coraz większym dołku, 11. ligowy mecz z rzędu bez zwycięstwa

W drugim sobotnim meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Arki Gdynia ulegli przed własną publicznością Śląskowi Wrocław 0:2. Dla podopiecznych Zbigniewa Smółki było to tym samym jedenaste ligowe spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.

Oba gole dla gości padły w drugiej połowie meczu. Najpierw w 60. minucie ekipę  Vitezslava Laviczki na prowadzenie wysunął Jakub Łabojko. Młody pomocnik doszedł do piłki po rzucie rożnym. Następnie zdecydował się na dośrodkowanie, które – poniekąd – przerodziło się w strzał. Totalnie zdezorientowany Pavels Steinbors musiał, ku swojemu zaskoczeniu, wyciągać futbolówkę z siatki.

Miejscowi próbowali doprowadzić do remisu, ale to rywale byli dużo bardziej konkretni w swoich poczynaniach ofensywnych. W 88. minucie definitywnie rozstrzygnęli losy rywalizacji, a wynik spotkania ustalił wprowadzonych chwilę wcześniej na boisko Igors Tarasovs. Łotysz wykorzystał centrę Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu wolnego i głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Wygrana pozwoliła Śląskowi umocnić się na jedenastej pozycji w tabeli i wyraźnie – bo na sześć oczek – odskoczyć piętnastej w stawce Wiśle Płock. Arka zanotowała z kolei jedenaste ligowe starcie z rzędu bez zwycięstwa. W rozgrywkach Lotto Ekstraklasy pozostała na czternastym miejscu i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.