Ekstraklasa. Korona bez gola, Lech bez celnego strzału

Korona Kielce i Lech Poznań podzieliły się punktami w ostatnim sobotnim spotkaniu Lotto Ekstraklasy. Najlepszą okazję na gola zmarnował w 4. minucie Adnan Kovacević.

Lech miał powody, by podejść do tego meczu bardzo poważnie. Chciał zmazać plamę po klęsce u siebie z Górnikiem Zabrze 0:3.

W 4. minucie Korona wysłała pierwsze poważne ostrzeżenie pod adresem rywala. Po dośrodkowaniu w pole karne najpierw nieczysto w piłkę trafił Oliver Petrak. Zaraz po nim z bliska fatalnie spudłował Adnan Kovacević.

Z boiska wiało nudą. Choć częściej musiał interweniować Jasmin Burić, to nie miał wcale trudnego zadania. Kiedy z ostrego kąta uderzał Felicio Brown Forbes piłka szła prosto w bramkarza. Zaraz po przerwie na strzał z dystansu zdecydował się Matej Pucko, ale i tym razem poradził sobie golkiper gości. Pomocnik chwilę później stanął przed kolejną okazją, jednak zatrzymał go ofiarnie interweniujący Nikola Vujadinović.

Ofensywna gra Lecha nie powalała dziś na kolana. Najgroźniejszą akcją, jaką przeprowadzili goście, było – i tak niecelne – uderzenie z dystansu Darko Jevticia. Pojedynek w Kielcach rozczarował. Skończyło się na bezbramkowym remisie.

Korona i Lech zgromadziły do tej pory tyle samo punktów. W tabeli to jednak podopieczni Adama Nawałki są wyżej. Obecnie plasują się na ósmym miejscu, lokatę wyżej od złocisto-krwistych.