Polacy za granicą. Hertha odwraca losy spotkania, Piątek jednym z bohaterów!

Hertha Berlin, choć przegrywała już od 2. minuty, wygrała na własnym boisku z FC Augsburg 2:1 w meczu 24. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla ekipy ze stolicy Niemiec zdobył Krzysztof Piątek.

Hertha Berlin – FC Augsburg 2:1 (0:1)
Krzysztof Piątek 62′ Dodi Lukebakio 89′(k.) – Laszlo Benes 2′

Jeszcze dobrze mecz się nie zaczął, a Hertha już musiała gonić wynik. W 2. minucie bowiem goście wyszli na prowadzenie za sprawą Laszlo Benesa.

Podopieczni Pala Dardaia długo szukali wyrównującego trafienia. Sposób na Rafała Gikiewicza znaleźli w 62. minucie. Wówczas Krzysztof Piątek wykorzystał centrę Vladimira Daridy i ładnym uderzeniem głową z kilku metrów umieścił piłkę w siatce.

Dla reprezentanta Polski była to tym samym szósta bramka w obecnym sezonie Bundesligi.

Gdy wydawało się, że oba zespoły będą musiały zadowolić się remisem, po jednej z ostatnich akcji spotkania sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał rezerwowy Dodi Lukebakio.

W efekcie „Stara Dama” zgarnęła komplet punktów (2:1), przerywając serię dziewięciu ligowych meczów bez zwycięstwa. W tabeli awansowała na 14. miejsce, oddalając się od strefy barażowej na dystans 3 „oczek”. Augsburg jest 13.