Liga Mistrzów. Ćwierćfinał dla Romy

Edin Dżeko zapewnił AS Romie awans do ćwierćfinału Champions League. Bośniak strzelił jedynego gola w starciu z Szachtarem Donieck (1:0), co wystarczyło do gry w dalszej fazie najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie.

Nieznaczną przewagę przed rewanżem mieli Ukraińcy. 2:1 u siebie nie było jednak wynikiem, który pozwalał na spokojną grę i wyczekiwanie końcowego gwizdka.

Szkoleniowiec rzymian miał do dyspozycji wszystkich swoich kluczowych zawodników. Do składu powrócił przede wszystkim Edin Dżeko. Bośniak długo nie wpływał jednak znacząco na siłę rażenia Giallorossich. W pierwszej połowie gospodarze oddali zaledwie jeden celny strzał. Wszystko wyjaśniło się siedem minut po zmianie stron. Wtedy właśnie błysnął Dżeko, który wykorzystał sytuację sam na sam z Andrijem Piatowem.

Roma, dzięki skromnej wygranej 1:0, po długiej przerwie powróciła do grona najlepszych ośmiu zespołów na Starym Kontynencie.