Serie A. Kolejna piękna bramka Piotra Zielińskiego!

Czwartego gola w obecnym sezonie na boiskach Seria A strzelił Piotr Zieliński. Reprezentant Polski był jednym z architektów zwycięstwa SSC Napoli, które rozbiło na własnym terenie ACF Fiorentinę aż 6:0.

SSC Napoli – ACF Fiorentina 6:0 (4:0)
Lorenzo Insigne 5′ 72′(k.) Diego Demme 36′ Hirving Lozano 38′ Piotr Zieliński 45′ Matteo Politano 89′

26-letni pomocnik wpisał się na listę strzelców w 45. minucie spotkania. Wówczas ładnym zwodem oszukał jednego z rywali i pięknym, plasowanym uderzeniem z dystansu pokonał wyciągniętego jak struna Bartłomieja Drągowskiego.

Dla Piotra Zielińskiego był to zatem czwarty ligowy gol w bieżącym sezonie. Polak ma na swoim koncie również trzy asysty. A wszystko to dokonał w piętnastu występach.

Nasz rodak przebywał na boisku do 73. minuty, kiedy to zastąpił go Macedończyk Eljif Elmas. Napoli ostatecznie wygrało z Fiorentiną aż 6:0. Sposób na polskiego golkipera „Violi” znaleźli również Lorenzo Insigne (dwukrotnie), Diego Demme, Hirving Lozano oraz Matteo Politano.

Podopieczni Gennaro Gattuso, dzięki kompletowi punktów, awansowali na trzecie miejsce w tabeli Serie A. Do liderującego AC Milan tracą sześć „oczek”. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Hellasem Verona (24 stycznia, godz. 15:00).