Polacy za granicą. Gol Dawida Kownackiego i pewne zwycięstwo Fortuny Duesseldorf

Fortuna Duesseldorf wskoczyła na podium tabeli 2. Bundesligi. Podopieczni Uwe Roeslera pewnie pokonali na wyjeździe Erzgebirge Aue 3:0, a wynik w 24. minucie meczu otworzył Dawid Kownacki.

Erzgebirge Aue – Fortuna Duesseldorf 0:3 (0:1)
Dawid Kownacki 24′ Kenan Karaman 82′ Thomas Pledl 89′

Były zawodnik Lecha Poznań tym razem pojawił się na boisku w wyjściowym składzie Fortuny. Szansę, jaką otrzymał od Uwe Roeslera, wykorzystał w stu procentach. Była 24. minuta spotkania, gdy 8-krotny reprezentant Polski otrzymał świetne podanie na wolne pole od Alfredo Moralesa i w sytuacji sam na sam ze stoickim spokojem minął golkipera rywali, a następnie pewnie skierował futbolówkę do pustej już bramki.

Dla Dawida Kownackiego, który został zmieniony w 70. minucie meczu, był to trzeci gol w obecnym sezonie 2. Bundesligi. W swoim dorobku nasz rodak ma również dwie asysty. Dokonał tego łącznie w jedenastu występach.

Fortuna ostatecznie wygrała z Erzgebirge 3:0, notując siódme ligowe spotkanie z rzędu bez porażki. Bramkarza gospodarzy pokonali jeszcze Kenan Karaman oraz Thomas Pledl. Dzięki kompletowi punktów, zespół Uwe Roeslera awansował na trzecie miejsce w tabeli. Może jednak je stracić po 16. kolejce, jeśli w niedzielę (17 stycznia) Holstein Kiel co najmniej zremisuje na własnym terenie z Karlsruher SC.