fot. https://twitter.com/GabrielSlonina

Piłka nożna. Gabriel Slonina nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Wybrał grę dla Stanów Zjednoczonych

Bramkarz Chicago Fire Gabriel Slonina odmówił przyjazdu na zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed czerwcowymi meczami Ligi Narodów. 18-latek poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że zdecydował się na grę dla kadry narodowej Stanów Zjednoczonych.


Gabriel Slonina urodził się 15 maja 2004 roku w Addison w USA. Jego rodzice są jednak Polakami. Stąd też młody golkiper miał możliwość wyboru gry w jednej z dwóch reprezentacji: Polski bądź Stanów Zjednoczonych.

O 18-latku zrobiło się głośno w ostatnich miesiącach, gdy zaliczał bardzo dobre występy dla Chicago Fire. 8 marca 2019 roku, w wieku niespełna 15 lat, podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z tym zespołem. W ten sposób został drugim najmłodszym zawodnikiem MLS w tym względzie. Slonina został również najmłodszym bramkarzem, który zadebiutował w najwyższej lidze amerykańskiej, mając 17 lat i 81 dni. Golkiper w bieżącym sezonie MLS zagrał w 13 spotkaniach.

Gabriel Slonina w swoim CV ma już występy w kadrach USA w kategoriach U-15, U-16, U-17 oraz U-20. Reprezentowanie Stanów Zjednoczonych w zespołach młodzieżowych nie zamykało rzecz jasna 18-latkowi drogi do gry w biało-czerwonych barwach. Stąd też selekcjoner Czesław Michniewicz, przy okazji wizyty w USA, spotkał się z bramkarzem Chicago Fire, namawiając go do reprezentowania Polski. Kilka dni później okazało się, że Slonina znalazł się na liście powołanych na czerwcowe mecze Ligi Narodów.

W piątek wieczorem 18-latek na swoim profilu na Twitterze zamieścił oświadczenie, w którym poinformował, że nie przyjedzie na zgrupowanie polskiej kadry. Jak wyjaśnił, zdecydował się bowiem na grę dla Stanów Zjednoczonych.

„Moje serce jest jednak amerykańskie. Ten kraj dał mi i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o jakie mogliśmy prosić. Ameryka to mój dom i będę ją reprezentował” – napisał w swoim oświadczeniu Slonina.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl