Bundesliga. Zasłużone zwycięstwo lidera

Kolejne trzy punkty w tabeli ligi niemieckiej dopisali sobie piłkarze Bayernu Moncahium. Bawarczycy pokonali 1:0 Herthę Berlin w starciu 13. kolejki Bundesligi. Jedyną bramkę meczu zdobył Arjen Robben w 27. minucie gry.

Podopieczni Pepa Guardioli przystępowali to tego spotkania po porażce w Lidze Mistrzów, gdzie ulegli Machesterowi City. Mimo tej przegranej mistrzowie Niemiec i tak mają już pewny awans do 1/8 finału tych rozgrywek. Bayern nie zamierzał jednak odpuszczać ligowej potyczki w Berlinie i wyszedł w naszpikowanym gwiazdami składzie.

Drużyna gości przejęła inicjatywę już od pierwszego gwizdka sędziego, spychając rywali do głębokiej defensywy. Swoje szanse mieli Robert Lewandowski, Arjen Robben czy Thomas Mueller, ale żadna z ich prób nie zakończyła się zdobyciem bramki. Bawarczycy nie zrażali się niepowodzeniami i w końcu dopięli swego. W 27. minucie po zagraniu piętą Muellera na 18. metrze przed bramką Herthy piłkę otrzymał Robben. Holender uderzył piłkę tuż przy prawym słupku, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej części gry przewaga Bayernu nie podlegała dyskusji. Przyjezdni schodzili do szatni z jak najbardziej zasłużoną przewagą jednego trafienia.

W drugiej połowie podopieczni Pepa Guardioli wyraźnie zwolnili tempo. Do głosu powoli zaczęli dochodzić gospodarze. Gracze Herthy w 63. minucie trafili nawet do bramki Manuela Neuera, ale gol Hajime Hosogaiego nie został zaliczony, gdyż arbiter słusznie zasygnalizował spalonego. W 71. minucie golkiper ekipy z Monachium z małymi kłopotami wybronił strzał Ronny’ego. W końcówce swoje okazje do zdobycia bramki miał Lewandowski, ale napastnik reprezentacji Polski dwukrotnie przegrywał pojedynki z Thomasem Kraftem.

Bayern wygrał 1:0 i wyraźnie prowadzi w tabeli ligowej z dorobkiem 33 punktów. Hertha zajmuje 13. miejsce z 14 punktami na koncie.