fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ekstraklasa. Ivan Djurdjević zwolniony z Lecha Poznań

Krótko trwała przygoda Ivana Djurdjevicia w roli szkoleniowca Lecha Poznań. Serb, po dzisiejszej porażce z Lechią Gdańsk (0:1), został zwolniony ze stanowiska.


Trzecia porażka z rzędu, bilans bramkowy 0:5. Ostatnie trzy mecze w wykonaniu Kolejorza przelały szalę goryczy w Poznaniu. Po dzisiejszym starciu z Lechią Gdańsk gruchnęła wiadomość o zwolnieniu Ivana Djurdjevicia.

Fatalna końcówka ubiegłego sezonu sprawiła, że Djurdjević otrzymał swoją szansę, by poprowadzić „Dumę Wielkopolski” z ławki trenerskiej. Serb miał nadać drużynie charakter, z jakiego słynął jeszcze z czasów gry w Poznaniu.

Misja zakończyła się jednak niepowodzeniem. Lech odpadł w III rundzie eliminacji do Ligi Europy, a w środku tygodnia pożegnał się też Pucharem Polski, i to w pojedynku z I-ligowym Rakowem Częstochowa. Z podobnym skutkiem piłkarze prezentowali się także w Ekstraklasie. Poznaniacy plasują się na 7. pozycji z 20 punktami na koncie.

Djurdjević poprowadził Lecha w 22 oficjalnych meczach. W tym czasie Lechici wygrali 9 starć (dwa po dogrywce), zanotowali 3 remisy, a 10 razy schodzili z boiska na tarczy.

Drużynę tymczasowo przejmie opiekun rezerw Lecha Poznań Dariusz Żuraw.

Sport.RIRM

drukuj