fot. PAP/EPA

MŚ 2022. Szymon Marciniak w gronie sędziów, którzy poprowadzą mecze w turnieju finałowym

Polski arbiter Szymon Marciniak znalazł się w gronie 36 sędziów głównych, którzy poprowadzą spotkania podczas grudniowych Mistrzostw Świata w Katarze. To kolejne tego typu wyróżnienie dla 41-latka, który w swojej karierze gwizdał już podczas MŚ w Rosji w 2018 roku.


FIFA desygnowała łącznie 36 sędziów głównych, 69 sędziów asystentów i 24 sędziów wideo. W tym gronie Polskę – oprócz Marciniaka – reprezentować będą: Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki (asystenci) oraz Tomasz Kwiatkowski (sędzia VAR).

W przypadku Szymona Marciniaka to kolejny wielki turniej, podczas którego Polak będzie sędzią głównym. 41-latek prowadził już bowiem mecze Mistrzostw Europy w 2016 roku. Sędziował wówczas w spotkaniach Hiszpania-Czechy, Islandia-Austria oraz Niemcy-Słowacja. W 2018 roku gwizdał podczas mundialu w Rosji, sędziując potyczki Argentyny z Islandią oraz Niemców ze Szwecją.

 

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl