Euro 2020. Czesi skuteczniejsi od Szkotów, nieziemski gol Schicka!

Patrik Schick bohaterem reprezentacji Czech. Nasi południowi sąsiedzi pokonali Szkotów 2:0, a oba gole strzelił snajper Bayeru Leverkusen. Cudownej urody było zwłaszcza drugie trafienie 25-latka.

Pierwsza połowa meczu długo upływała pod znakiem niewykorzystanych szans. Zimnej krwi, ale też precyzji w decydujących momentach brakowało między innymi Patrikowi Schickowi, Lyndonowi Dykes’owi czy Andrew Robertsonowi. Aż w końcu nadeszła 42. minuta. Wówczas Vladimir Coufal dośrodkował z prawego skrzydła, a celnym uderzeniem głową z kilku metrów popisał się Patrik Schick.

Po zamianie stron Szkoci od razu rzucili się do ataków. Bliscy szczęścia byli w 48. minucie, gdy w poprzeczkę trafił Jack Hendry. Chwilę później natomiast Tomas Vaclik w świetnym stylu wybił piłkę zmierzającą do bramki po tym, jak źle wybijał ją Tomas Kalas.

Czesi niemrawo weszli w drugą część spotkania, ale od czego mają w składzie Patrika Schicka. W 52. minucie napastnik Bayeru Leverkusen zrobił coś, czego rzadko jesteśmy świadkami na piłkarskich arenach – fenomenalnym strzałem niemal z połowy boiska przelobował wysuniętego przed własną bramkę Davida Marshalla.

Paradoksalnie, podopieczni Steve’a Clarke’a wyglądali na lepszy zespół dopiero w momencie, kiedy przegrywali 0:2. Ale tak jak wcześniej, brakowało im skuteczności i chłodnej głowy, zwłaszcza Lyndonowi Dykes’owi. Zawodnika Queens Park Rangers dwukrotnie zatrzymywał bardzo dobrze interweniujący Tomas Vaclik.

Ostatecznie drużyna Jaroslava Silhavy’ego triumfowała 2:0 i została liderem grupy D po pierwszej serii gier. W najbliższy piątek (18 czerwca, godz. 18:00) zmierzy się z Chorwacją. Szkoci z kolei tego samego dnia zagrają na słynnym Wembley z Anglią (godz. 21:00), która rozpoczęła turniej od skromnej, lecz niezwykle cennej wygranej [więcej tutaj].