Ekstraklasa. Podbeskidzie wyszarpało punkt

Lech Poznań zremisował przy Bułgarskiej z Podbeskidziem BielskoBiała 1:1 w spotkaniu 15. kolejki TMobile Ekstraklasy. Bramkę wyrównującą dla Górali zdobył Bartosz Śpiączka w 89. minucie meczu.

Kolejorz bardzo szybko objął prowadzenie. Już w 6. minucie groźnie na bramkę Michala Peskovicia uderzał Tomasz Kędziora. Piłkę trącił jeszcze Dawid Kownacki i na Bułgarskiej kibice wpadli w euforię, 1:0! Wynik utrzymywał się bardzo długo, choć Górale mogli wyrównać. W 13. minucie Damian Chmiel kąśliwie uderzył zza pola karnego. W bramce czujny jednak był Maciej Gostomski. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. W 40. minucie kapitalną akcję przeprowadził Szymon Pawłowski. Skrzydłowy Lecha dograł do Darko Jevticia, ten jednak wywalczył jedynie rzut rożny. Trzy minuty później przed szansą stanął Gergo Lovrencsics. Dobrze w bramce znów zagrał Peskovic.

W drugiej połowie zaczęło wiać nudą. Dopiero w 61. minucie było zagrożenie pod bramką Gostomskiego. Robert Demjan groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale przy strzale zabrakło mu precyzji. Podopieczni Macieja Skorży pokazywali, że chcą dociągnąć ten wynik do końca. Niestety ta sztuka im się nie udała. W 89. minucie Demjan, jak dziecko oszukał Huberta Wołąkiewicza. Piłka trafiła do Bartosza Śpiączki, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych.

Lech Poznań Podbeskidzie BielskoBiała 1:1 (1:0)
Tomasz Kędziora 6’ – Bartosz Śpiączka 89’

Lech Poznań: Maciej Gostomski – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri (60′ Hubert Wołąkiewicz), Jan Bednarek, Barry Douglas, Karol Linetty, Darko Jevtić (73′ Zaur Sadajew), Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski, Dawid Kownacki (46′ Szymon Drewniak)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Pesković – Marek Sokołowski, Gracjan Horoszkiewicz, Bartłomiej Konieczny, Pavol Stano, Frank Adu Kwame (59′ Sylwester Patejuk), Damian Chmiel, Maciej Iwański, Anton Sloboda (76′ Bartosz Śpiączka), Adam Pazio, Maciej Korzym (46′ Robert Demjan)

Żółte kartki: Barry Douglas, Hubert Wołąkiewicz, Zaur Sadajew (Lech) oraz Bartłomiej Konieczny, Frank Adu Kwame (Podbeskidzie)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Tabela: [T-Mobile Ekstraklasa]