Ekstraklasa. Łatwe trzy punkty Legii

To był łatwy i przyjemny wieczór dla sympatyków Legii Warszawa. Mistrzowie Polski bez większych problemów pokonali na wyjeździe Wartę Poznań 3:0, strzelając wszystkie gole jeszcze przed przerwą.

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:3 (0:3)
Paweł Wszołek 13′ Filip Mladenović 23′ Tomas Pekhart 30′

Wynik spotkania otworzył Paweł Wszołek, który w 13. minucie otrzymał podanie od Filipa Mladenovicia i uderzeniem z bliskiej odległości pewnie skierował piłkę do bramki.

W 23. minucie Legia zadała drugi cios. Joel Valencia zagrał do Waleriana Gwilli, a ten dostrzegł Filipa Mladenovicia. Były zawodnik Lechii Gdańsk – mimo asysty obrońców gospodarzy – efektownym strzałem w kierunku dalszego słupka nie dał szans Adrianowi Lisowi na skuteczną interwencję.

Podopieczni Czesława Michniewicza nie zamierzali zadowalać się dwubramkową przewagą i po upływie pół godziny gry po raz trzeci zmusili golkipera Warty do kapitulacji. Tym razem w roli głównej wystąpił Tomas Pekhart. 31-letni snajper skutecznym uderzeniem głową wykorzystał precyzyjną centrę Josipa Juranovicia.

Dla Czecha było to już ósme trafienie w obecnym sezonie, dzięki czemu umocnił się na czele klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy.

Mistrzowie Polski ostatecznie wygrali 3:0, notując czwarty ligowy mecz z rzędu bez porażki. W efekcie awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Zespół Piotra Tworka pozostał na dwunastej pozycji.