Ekstraklasa. Korona bez przełamania

W ostatnim sobotnim meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce zremisowali na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:1. Dla złocisto-krwistych było to siódme ligowe spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.

Wydawało się, że ekipa z Kielc w końcu przełamie niekorzystną passę. Od 31. minuty gospodarze grali bowiem z przewagą jednego zawodnika po tym, jak Rafał Boguski otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na Marcinie Cebuli, który wychodził sam na sam z Michałem Buchalikiem.

Taki obrót sprawy uśpił jednak czujność piłkarzy Sławomira Grzesika. Zaledwie siedem minut później Mateusz Spychała nieprzepisowo powstrzymywał we własnym polu karnym Michała Maka, a główny arbiter zawodów bez chwili zastanowienia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Paweł Brożek. Dla 36-letniego snajpera był to już szósty ligowy gol w bieżącym sezonie.

Miejscowi odpowiedzieli tuż po przerwie, a w roli głównej wystąpił Erik Pacinda. Słowak wykorzystał precyzyjną centrę Michaela Gardawskiego z lewego skrzydła i strzałem głową skierował futbolówkę do siatki.

Złocisto-krwiści próbowali pójść za ciosem. W 83. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale świetną okazję zmarnował najpierw Matej Pucko, który uderzył z narożnika pola karnego w słupek, a następnie Uros Duranović. Czarnogórzec zamiast umieścić piłkę w bramce z czterech metrów trafił jedynie w boczną siatkę.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Podział punktów sprawił, że Korona pozostała bez zwycięstwa już od siedmiu ligowych spotkań, a w tabeli plasuje się tuż nad strefą spadkową – na czternastej pozycji. Wisła jest siódma.