Euro 2016. Polski sędzia poprowadzi spotkania fazy pucharowej

Szymon Marciniak znalazł się w gronie arbitrów, którzy poprowadzą spotkania fazy pucharowej Euro 2016. Z mistrzostwami pożegnało się sześciu sędziów. Dwaj z nich wybiegli na murawę w meczach reprezentacji Polski – Rumun Ovidiu Hategan i Norweg Svein Oddvar Moen.


Group F Iceland vs AustriaPolski arbiter zebrał dobre noty podczas spotkań fazy grupowej Euro. W debiucie poprowadził wygrany przez Hiszpanów pojedynek z Czechami (1:0). W starciu Islandii z Austrią nie ustrzegł się błędów. Zastrzeżenia budziły decyzje o niepodyktowaniu rzutu karnego dla podopiecznych Marcela Kollera, gdy faulowany był Marcel Sabitzer. Kiedy ręką we własnej szesnastce zagrał Florian Klein Szymon Marciniak również nie zdecydował się wskazać na wapno.

Nie wiemy jeszcze, które spotkanie 1/8 finału poprowadzi polski arbiter. Po pierwszej rundzie turnieju z Francją pożegnali się: Ovidiu Hategan (Rumunia), Svein Oddvar Moen (Norwegia), Siergiej Karasiew (Rosja), William Collum (Szkocja), Clement Turpin (Francja) i Pavel Kralovec (Czechy).

Przypomnijmy, że polski zespół sędziowski na Euro 2016 liczy sześciu arbitrów. Marciniakowi pomagają Paweł Sokolnicki, Tomasz Musiał, Tomasz Listkiewicz, Paweł Raczkowski i Radosław Siejka.

Aktualizacja: UEFA ostatecznie wyznaczyła Szymona Marciniaka do poprowadzenia meczu Niemcy – Słowacja. Pojedynek aktualnych mistrzów świata z naszymi południowymi sąsiadami odbędzie się w niedzielę na Stade Pierre-Mauroy w Lille. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Sport.RIRM

drukuj