Bundesliga. Lewandowski z golem, Bayern z wygraną

Kolejny świetny występ w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi zanotował Robert Lewandowski. Reprezentant Polski strzelił gola, a jego Bayern Monachium rozbił przed własną publicznością VfB Stuttgart 4:0. W drużynie gości jedną z wyróżniających się postaci był natomiast Przemysław Tytoń.

Pojedynek lidera rozgrywek z jednym kandydatów do spadku przyniósł jednostronny przebieg wydarzeń. Podopieczni Pepa Guardioli, z wyjątkiem pierwszych minut spotkania, bezwzględnie dominowali na boisku, aż czterokrotnie zmuszając Przemysława Tytonia do kapitulacji. Polskiego golkipera winić nie ma jednak o co, albowiem przy żadnym z goli nie miał nic do powiedzenia. Dodatkowo, w kilku sytuacjach uchronił swój zespół od jeszcze wyższej porażki, jak na przykład w 60. minucie, gdy w dobrym stylu zatrzymał uderzenie wbiegającego w pole karne Davida Alaby.

Bayern Munich vs VfB Stuttgart Losy meczu zostały rozstrzygnięte już w pierwszej części gry. W 11. minucie prowadzenie Bawarczykom zapewnił Arjen Robben, wykorzystując idealne zagranie od Douglasa Costy. Nowy nabytek mistrzów Niemiec chwilę później sam pokonał bezradnie interweniującego Tytonia, kiedy precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów sfinalizował składną akcję całego zespołu. Na 3:0 podwyższył Robert Lewandowski, który tylko dopełnił formalności po dośrodkowaniu Thomasa Muellera i pewnym uderzeniem z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki rywali. Dla snajpera ekipy z Monachium było to już czternaste trafienie w obecnym sezonie ligowym. Dzieła zniszczenie dokonał z kolei Mueller, ustalając w 40. minucie wynik pojedynku.

Po zmianie stron gospodarze spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, od czasu do czasu poważnie zagrażając bramce przyjezdnych. Swoje szanse mieli między innymi Arturo Vidal oraz Robert Lewandowski. Ten drugi bliski szczęścia był zwłaszcza w 65. minucie, ale przegrał wówczas pojedynek sam na sam z golkiperem gości. Zawodnicy Alexandera Zornigera natomiast – poza pojedynczą próbą Daniela Dadiviego – w żaden sposób nie potrafili zmusić do większego wysiłku Manuela Neuera.

Ostatecznie Bayern w efektownym stylu zwyciężył 4:0, dzięki czemu pewnie przewodzi ligowej stawce, mając aż osiem punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund. Ta jednak może nieco zmniejszyć straty do ekipy Pepa Guardioli, jeżeli pokona jutro w derbowym starciu Schalke 04 Gelsenkirchen.

Bayern Munich vs VfB StuttgartBayern Munich vs VfB Stuttgart

W innych dzisiejszych spotkaniach Bundesligi doszło do kilku zaskakujących rezultatów. Wicemistrz Niemiec – VfL Wolfsburg – uległ na wyjeździe FSV Mainz 0:2, a Bayer Leverkusen z Sebastianem Boenischem w składzie przegrał na własnym stadionie z FC Koeln 1:2. W drużynie Kozłów z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Paweł Olkowski.