fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Łukasz Fabiański ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery

Łukasz Fabiański podjął decyzję o zakończeniu kariery w reprezentacji Polski. Bramkarz West Hamu poinformował o tym w mediach społecznościowych.


Fabiański zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski 28 marca 2006 roku w towarzyskim meczu z Arabią Saudyjską. Kilka miesięcy później – kosztem m.in. Jerzego Dudka – otrzymał powołanie do 23- osobowej kadry, która wzięła udział w Mistrzostwach Świata w Niemczech, choć podczas turnieju nie pojawił się na murawie nawet na minutę.

Bramkarz znalazł się również w kadrze na Euro 2008, ale również był rezerwowym. Z powodu urazu zabrakło go podczas mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie. Cztery lata później w końcu wystąpił w dużym turnieju. Po urazie Wojciecha Szczęsnego wszedł do bramki od meczu z Niemcami. Był jedną z kluczowych postaci kadry Adama Nawałki we Francji. Popisywał się wspaniałymi interwencjami m.in. w spotkaniu ze Szwajcarią.

36-latek wystąpił również w meczu z Japonią podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Ostatnim występem Łukasza Fabiańskiego w reprezentacji Polski było towarzyskie starcie z Rosją przed ME 2020, zakończone remisem 1:1.

Golkiper po zakończeniu występów dla kadry narodowej będzie mógł skupić się na występach w klubie. Wraz ze swoją drużyną – West Hamem – w sezonie 2021/2022 zagra w fazie grupowej Ligi Europy.

Sport.RIRM

drukuj