Ekstraklasa. Skromne zwycięstwo Kolejorza

Lech Poznań wygrał wyjazdowe spotkanie w Kielcach z tamtejszą Koroną 1:0 w ramach 19. kolejki Ekstraklasy. Bohaterem drużyny Jana Urbana został Kasper Hamalainen, który wrócił do gry po jednomeczowej absencji.

Koroniarze dobrze mogli rozpocząć to spotkanie i już w 5 minucie powinni byli prowadzić. Michał Przybyła w dogodnej sytuacji trafił jednak w słupek. Korona grała dobre zawody, ale chwila nie uwagi mogła spowodować, że straciłaby gola. Marcin Kamiński doszedł do strzału głową, jednak fenomenalną interwencją wykazał się Dariusz Trela.

Stadion w KielcachOd tego momentu na boisku panował tylko Lech i w końcu potwierdził swoją przewagę w 33. minucie. Wówczas Barry Douglas podał do Kaspera Hamalainena, a ten technicznym uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał golkipera Korony. Pierwsza połowa na kieleckim stadionie była dobrym widowiskiem. Oglądaliśmy wymianę ciosów, którą zakończył gwizdek zwiastujący kwadrans przerwy.

Szymon Paw³owski Aleksandrs FertovsW drugiej części tempo gry wyraźnie spadło, a emocje wśród kibiców zgotował rozgrzewający się przy linii bocznej… święty Mikołaj. W 59. minucie Darko Jevtić sprawdził Trele, który był dziś bardzo czujny. Do końca meczu oglądaliśmy swoistą wegetacje piłkarzy obu drużyn. Ostatecznie Lech zaliczył wyjątkowo skromne, ale przy tym stanowczo pewne zwycięstwo.

Mistrz Polski, po fatalnym początku sezonu, zanotował kolejne trzy punkty i jest już na 7. miejscu w ligowej tabeli, tracąc zaledwie trzy oczka do czwartego w stawce Ruchu Chorzów. Złocisto-krwiści natomiast ponieśli czwartą porażkę z rzędu, co sprawiło, że spadli na 9. pozycję.